Polák Lukasik a Britka Shortová vyhráli IZOMAT v Harrachově

Závěrečný závod bikového seriálu IZOMAT Cup – Českého poháru horských kol se jel v Harrachově a rozhodlo se o celkových vítězích. Na startu posledního podniku šestidílného seriálu se sešla bohatá zahraniční konkurence, startovali mj. bikeři z JAR, USA či Nového Zélandu. Jasným vítězem, při absenci české jedničky Ondřeje Cinka, se stal Polák Krzyzstof Lukasik, v elitní kategorii ženy slavila triumf Britka Isla Shortová. Celkovými vítězi IZOMAT Cupu se stali Jana Czeczinkarová (LIV Elmtrade) a těsně Lukáš Kobes (GAPP System Kolofix) před Janem Zatloukalem (Nutrend Specialized).

Mezi muži patřil k favoritům Philip Buys z JAR, ale radoval se Lukasik, který se od všech soupeřů odpoutal již po prvním okruhu a zbytek závodu jel sám na čele a vyhrál naprosto jasně. Souboj o druhé místo trval déle. Kobes měl horší start, ale postupně se dokázal probojovat přes všechny soupeře i před Zatloukala s nímž bojoval o celkové prvenství v seriálu. Nakonec si dojel pro druhé místo a to mu stačilo. Třetí skončil Buys, čtvrtý Zatloukal. Ten měl s Kobesem sice stejně bodů, ale o celkovém pořadí nakonec rozhodly jednotlivé lepší výsledky.

V kategorii elitních žen byl dle pořadí ve světovém žebříčku (53.) byla favoritkou Shortová a to také splnila. Po zaváděcím okruhu projela na čele spolu s Jitkou Čábelická (GAPP System – Kolofix) a Terezou Tvarůžkovou (Expres CZ Tufo Kolín). Po druhém okruhu s ní zůstala jen  Tvarůžková, tu ale v nájezdu na nejtěžší a nejdelší kopec potkal defekt a propadla se až na pátou pozici. Britka mezitím navyšovala svůj náskok a závod suverénně opanovala.

Druhé místo nakonec vybojovala vítězka pátečního short tracku Čábelická: “Jsem spokojená, nejelo se mi úplně dobře, musela jsem si jet svoje tempo, s Islou to nešlo, ta byla dnes jednoznačně lepší,” řekla Jitka Čábelická.

Mezi juniory si pro páté vítězství dojel Ondřej Novotný a stal suverénním vítězem IZOMAST Cupu, to samé platí mezi juniorkami o Simoně Spěšné (jb Brunex Factory).

1. Lukasik (Pol./JBG2 CryoSpace) 1:19:56 2. Kobes (GAPP System – Kolofix) +44, 3. Buys (JAR) +1:00, 4. Zatloukal (Nutrend Specialized) +1:58, 5. Průdek (Multicraft MTB team) +2:21, 6. Wison (N. Zél./Team Talley’s – Kiwi MTB) +2:31.

1. Shortová (Brit/Hunt Bike Wheels) 1:22:39, 2. Čábelická (GAPP System – Kolofix) +1:12, 3. Tvarůžková (Expres CZ Tufo Kolín) +1:27, 4. Holubová (kola-bbm.cz) +2:47, 5. Czeczinkarová (Liv Elmtrade Racing) +4:15, 6. Czaboková (Pol.) +5:17.

1.Novotný (Dukla Praha) 1:12:25, 2. Weinberg (Něm./SSV Mounty Altenberg) +46, 3. Elovssson (Švéd./Mjölby CK) +1:14.

Juniorky:

1. Spěšná (jb Brunex Superior Factory) 1:10:02, 2. E. Hanáková (Rexonix Racing Team) +3:39, 3. Viktorová (Rouvy Specialized) +5:11.