Silnice

Po roce se opět pojede Vysočina 2021

Po roce se opět pojede Vysočina 2021

Ve dnech 29. července až 1. srpna se po roční odmlce uskuteční již 24.ročník mezinárodního cyklistického etapového závodu mužů Vysočina 2021. Závod se skládá opět ze čtyř etap, celkem na jezdce čeká 465,1 km a překonat budou muset 7685 výškových metrů.

Jednotlivé etapy letošního ročníku mají start i cíl v Přibyslavi, Poličce a dvakrát v Bystřici nad Pernštejnem. Tratě jednotlivých etap jsou vedeny na okruzích v okolí jednotlivých etapových měst a jsou velmi výhodné nejen pro samotné cyklisty, ale i pro diváky, kteří mají možnost častěji sledovat cyklisty v akci.

“S uspořádáním závodu byly potíže hlavně s využitím některých silničních úseků, které budou v termínu závodu, ať již opravovány nebo bude po nich vedena objízdná trasa. Taky se nám podařilo, na žádost několika týmu, posunout závod o jeden týden dopředu oproti původnímu termínu. Důvodem byl termín společného silničního mistrovství SR – ČR jezdců kategorie U23, který se kryl s poslední etapou Vysočiny,” řekl ředitel závodu Milan Plocek.

Vše o etapovém závodě Vysočina 2021 naleznete na www.vysocinatour.com

Autor článku: Jaroslav Cícha