Silnice

Organizační výbor společného mistrovství ČR a SR v silniční cyklistice řešil v Mladé Vožici hladký průběh červnového šampionátu

Organizační výbor společného mistrovství ČR a SR v silniční cyklistice řešil v Mladé Vožici hladký průběh červnového šampionátu

Český svaz cyklistiky ve spolupráci s Agenturou Cyklistika a ČEZ Cyklo Teamem Tábor pořádá v červnu společné mistrovství ČR a SR v silniční cyklistice. Velký sportovní svátek přivítají dvě jihočeská místa – Mladá Vožice na Táborsku a Kovářov na Písecku. Milovníci cyklistiky se sejdou nejprve ve čtvrtek 23. června v Kovářově u Milevska, kde se uskuteční časovka jednotlivců. Boje o nejlepší české a slovenské cyklisty pak vyvrcholí v neděli 26. června silničním závodem jednotlivců v Mladé Vožici a jejím okolí. Pořadatelé očekávají účast sportovních hvězd Petera Sagana, Zdeňka Štybara či Martiny Sáblíkové.

V pátek 29. dubna proběhla v Mladé Vožici druhá velká porada organizačního výboru, kde jeho členové řešili bezpočet důležitých bodů v souvislosti s organizací šampionátu. Na schůzi dorazili i zástupci místní policie, s kterými řešili pořadatelé zejména výpomoc během závodů.

Soutěž obcí

Během kovářovské časovky se obce, kterými závod prochází, zúčastní soutěže o nejlépe vyzdobenou obec. „Do této soutěže věnuje jejich obyvatelům ceny Agentura Cyklistika. Lidé se mohou těšit na vstupenky na mistrovství světa v cyklokrosu, které proběhne v Táboře v únoru 2024,“ prozradil ředitel závodu a šéf Agentury Cyklistika Petr Balogh. Nejvíce vstupenek získá samozřejmě nejlépe vyzdobená obec. „Pro vítěze máme připravených 30 vstupenek, druhá obec získá 20 vstupenek a třetí nejlépe vyzdobená obec se může těšit na 10 vstupenek na táborský světový šampionát v cyklokrosu,“ upřesnil Petr Balogh. Zkrátka ovšem nepřijdou ani obce na trase silničního závodu jednotlivců v Mladé Vožici a jejím okolí, kde se bude závodit o posledním červnovém víkendu. „Podobně jako v Kovářově máme stejným systémem rozdělených dalších 60 vstupenek na mistrovství světa v cyklokrosu,“ dodal Petr Balogh.

Spolupráce s policií

Organizace víkendových závodů v Mladé Vožici dá pořadatelům zabrat ještě více než časovka v Kovářově. Není bez zajímavosti, že spolupráce mezi pořadateli a policií skončila dohodou o výpomoci šesti motocykly a jedním vozem. Policisté pomohou zejména s řízením dopravy na kritických místech v okolí.

Uzavřené náměstí

Náměstí v Mladé Vožici bude během závodů centrem dění, proto pořadatelé žádají obyvatele o spolupráci, aby vozidla nezabírala potřebný prostor pro zázemí závodů. Průjezd vozidel ani jejich parkování nebude v těchto místech možné.

Autor článku: Admin