MTB

NAŠLAPANĚJŠÍ NEŽ KDY DŘÍV: UCIMTBWS NMNM 2023!

NAŠLAPANĚJŠÍ NEŽ KDY DŘÍV: UCIMTBWS NMNM 2023!

Nové Město na Moravě a jeho sportovní program budou v letošním roce programově výrazně našlapanější, než jsme byli zvyklí z předchozích let. Kromě tradičních disciplín a věkových kategorií se do harmonogramu dostal i závod Světového poháru v maratonu a také závody v Short Tracku kategorií do 23 let. Celý program tak začne o den dříve, tedy už ve čtvrtek.

Světový pohár horských kol v Novém Městě na Moravě (letos spadající pod novou zastřešující značku UCI MOUNTAIN BIKE WORLD SERIES) má v roce 2023 výsadní postavení úvodního kola z celkem osmidílného seriálu pro disciplíny Cross-country a Short Track. Zároveň je ale i debutantem v seriálu XCM (Cross-country maraton), který ve svém prvním ročníku bude obsahovat pouze 4 závody (NMNM / CZE, Finale Ligure / ITA, Snowshoe / USA a Les Gets / FRA). Maraton bude v programu novoměstské akce jednou z největších novinek a odehraje se v sobotu 13. května. Pro nejlepší maratonce světa je připraven 60km dlouhý okruh, který absolvují dvakrát. Podle všech informací se na úvodní závod chystá kompletní maratonská špička včetně početné domácí scény. Pořadatelé ale nezapomněli ani na amatéry a hobby jezdce, kteří si budou moci vyzkoušet trasu buď na 60 nebo 120 km. Důležité informace k maratonskému závodu, jak pro hobby, tak profi jezdce, naleznete zde: https://www.mtbnmnm.cz/mtb-maraton

Další novinkou v programu je samostatný Short Track pro kategorii U23, jejíž závodníci dosud museli svým elitním kolegům vždy jen přihlížet. Ale nyní půjdou do akce také oni! Závod je naplánován na čtvrtek 11. května odpoledne a celý sportovní program v NMNM zahájí.

Pátek 12. května bude věnován Short Tracku elitních žen a mužů. Sobota 13. května bude závoděním našlapaná od rána do večera. Už v osm ráno odstartují maratonci, na které naváží ve své Světové sérii juniorky a junioři na klasické trati Cross-country (XCO). Na startu nebude chybět ani mladá česká reprezentace, která by jistě ocenila silné hlasivky diváků! Hned po dojezdu juniorů se očekává návrat nejrychlejších mužů a posléze i žen Světového poháru v maratonu (cca kolem 12:30). Odpolední program vyplní závody v Cross-country žen a mužů do 23 let.

Pro amatéry a hobby cyklisty bude v sobotu připraven veřejný maraton na trati totožné s tou “svěťákovou” a poté taky bláznivý večerní Night Race na osvětlených biatlonových tratích, ten odstartuje tradičně v 21 hodin.

V neděli pak program vyvrcholí zlatými hřeby – elitními závody Cross-country žen a mužů.

V některém z dalších článků vám představíme doprovodné akce, kterých bude letos ve Vysočina Aréně připravena celá řada!

Čtvrtek 11. května

17:30 – Short Track ženy U23
18:15 – Short Track muži U23

Pátek 12. května

18:00 – Short Track ženy Elite
18:45 – Short Track muži Elite

Sobota 13. května

8:00 – SP v Maratonu muži
8:15 – SP v Maraton ženy
8:45 – UCI Junior XCO series – muži
10:30 – UCI Junior XCO series – ženy
15:00 – SP XCO muži U23
17:00 – SP XCO ženy U23

Neděle 14. května

11:30 – SP XCO ženy Elite
14:30 – SP XCO muži Elite

Plný program oficiálních závodů (vyjma závodů pro veřejnost a doprovodných akcí) naleznete zde: https://www.mtbnmnm.cz/program

Vstupenky jsou v prodeji ZDE.

Autor článku: Admin