Silnice

Na ME dojel z českých mužů do cíle pouze Kukrle

Na ME dojel z českých mužů do cíle pouze Kukrle

Pouze mistr republiky Michael Kukrle dojel z českých reprezentantů do cíle závěrečného závodu na evropském silničním šampionátu v italském Trentu. V elitní kategorii mužů po 179,2 kilometrech slavili domácí fanoušci, zlatou medaili vybojoval ve spurtu s Belgičanem Remco Evenepoelem jejich jezdec Sonny Colberelli, třetí dojel Benoît Cosnefroy z Francie. Kukrle skončil ze 150 startujících dvacátý, ovšem se ztrátou 9:13.

Na tak významný podnik připravili pořadatelé poměrně krátký závod, ale podle slov českého reprezentačního kouče Tomáše Konečného extrémně náročný. “Profil vybízel k velké bitvě a jezdci neměli prostor kde si odpočinout. Neustále se útočilo, ujíždělo. Kukrle potvrdil letošní výsledky, vydržel vysoké tempo z našich jezdců nejdéle. Ostatní byli postupně pro velkou ztrátu odvoláni,” řekl Tomáš Konečný. V cíli bylo klasifikováno pouze 31 jezdců.

Závod byl hned od startu velice rychlý, pro diváky nádherný, pro jezdce krutý. Ještě před nájezdem do závěrečných okruhů se pole začalo dělit, selekce byla značná, hlavně v posledním kopci před okruhy. V předposledním kole zaútočil Evenepoel a pekelné tempo belgického mladíka vydržel pouze domácí Colbrelli a Cosnefroy, ten ale odpadl v posledním kole. Tempo na něj bylo vražené a nakonec byl rád, že uhájil třetí místo před skupinou pronásledovatelů. Vrchařské schopnosti Evenepoela ale ustál Colbrelli a v závěrečném spurtu svého soupeře porazil. Navázal tak na triumfy svých krajanů Trentina, Vivianiho a Nizzoliho z posledních tří let.

“Bylo to těžké profilem, ale i technickou tratí. V posledním kopci před okruhy zůstalo vpředu již jen kolem čtyřiceti jezdců a pak se to na okruzích roztrhalo. Já se bohužel do dvou prvních skupin nedostal. V tom kopci to chtělo mít lepší pozici,” řekl po závodě Michael Kukrle.

Výsledky:

Muži (179,2 km):

1. Colbrelli (It.) 4:19:45, 2. Evenepoel (Belg.) stejný čas, 3. Cosnefroy (Fr.) +1:30, 4. Trentin (It.), 5. Pogačas (Slovin.), 6. Hirschi (Švýc.) všichni +1:43, …20. Kukrle +9:13, J. Bárta, Štybar, A. Ťoupalík, Turek (všichni ČR) všichni nedokončili.

FOTO Michal Frantík

Autor článku: Jaroslav Cícha