Sálovka

V druhém kole Škoda Extraligy v Brně zvítězili domácí hráči Favoritu

V neděli 2. dubna se v tělocvičně oddílu Favoritu Brno uskutečnilo druhé ze tří soutěžních kol nejvyšší české soutěže. O důležité body opět bojovalo sedm nejlepších českých dvojic pro rok 2023 a k vidění byly vidět velmi vyrovnané a napínavé zápasy. Pět nejlepších týmů postoupí na mistrovství České republiky a dva týmy na posledním místě skončí po odehrání tří kol sezónu a v příští sezóně nastoupí v I. lize.

Nejlépe se ve druhém kole na domácí půdě vedlo týmu Favoritu Brno , který nastoupil tentokrát ve složení Robert Zvolánek / Petr Skoták. Druhý zmíněný hráč a mistr světa z roku 2004 nastoupil jako náhradník za zraněného Jana Havlíčka. I přes dlouholetou absenci turnajových účastí zastal svoji úlohu náhradníka skvěle a v turnaji ztratila brněnská dvojice pouze 2 body za remízu. S 16 body tak Brno v turnaji zvítězilo a zlepšilo tak svoje postavení z prvního kola, kde ve složení s jiným náhradníkem obsadilo čtvrté místo.

Tým SC Svitávky 1 ( Jiří Hrdlička / Jan Kripner ) , který v prvním soutěžním kole zvítězil a s velkým náskokem tak před druhým turnajem hájil první místo se tentokrát během turnaje trápil. Za výhru a remízu získal tentokrát pouze 4 body a v konečném součtu se musel spokojit až se šestým místem. Stříbrný tým z loňského mistrovství republiky ale i přes ztrátu ve druhém kole klesnul díky velkému náskoku pouze na třetí kolo a zůstává tak určitě jedním z největších favoritů letošního ročníku.

MO Svitávka 1 ( Jiří Hrdlička ml. / Roman Staněk ) po nepříliš povedeném úvodu turnaje v dalších utkáních třikrát zvítězili a jednou remizovali. S 10 body díky lepšímu skóre obsadili druhé místo stejně jako na prvním soutěžním kole a tyto dva solidní výsledky jim zajistili průběžné první místo a vedení v nominaci na letošní vrcholné akce.

Zlínské týmy si na druhém kole vyměnily svoje umístění z kola prvního. Sokol Zlín – Prštné 1 ( Ludvík Písek / Vojtěch Baxa ) se po třetím místě na prvním kole nyní umístil až na místě pátém, když v turnaji získal 6 bodů za dvě výhry. V průběžném pořadí po dvou kolech patří zlínské „jedničce“ pátá příčka se 16 body.
Sokol Zlín – Prštné 2 ( Tomáš Horák / Radek Adam ) se naopak po prvním kole , kde zaznamenali páté místo , nyní dostali na stupně vítězů a s 10 získanými body za tři výhry a jednu remízu obsadili třetí místo. V průběžném pořadí se tak se 17 body drží o bod před svými oddílovými kolegy na čtvrtém místě.

Tým Startu Plzeň ( Ondřej Kydlíček / Josef Reindl ) nezlepšil na druhém kole svoje umístění v celkovém pořadí ale podstatně navýšil svůj bodový zisk. S 10 nahranými body skončil na druhém kole na čtvrtém místě. V tabulce mu ale po dvou kolech patří stále až šesté místo celkem se 16 body. V posledním kole tak má západočeský tým stále dobrou šanci na udržení v soutěži a postup na mistrovství České republiky, které se letos bude konat právě v Plzni.

Na posledním místě se stejně jako na prvním kole umístil tým MO Svitávky 2 ( David Richtr / Jan Stibor ) , který v turnaji obral o body pouze svoje oddílové kolegy se kterými jednou remizoval a jednou zvítězil. 4 body v turnaji znamenaly sedmé místo v turnaji. Ztráta 9 bodů na páté nesestupové místo je již velkou komplikací pro setrvání třetího týmu Svitávky v soutěži.

Poslední, třetí kolo, se uskuteční v sobotu 29.4. ve Svitávce.

Foto : Petr Hrušecký

AUTOR: Jiří Hrdlička

Autor článku: Admin