Silnice

Mistrovství ČR/SR U23 v silniční cyklistice tento víkend

Mistrovství ČR/SR U23 v silniční cyklistice tento víkend

V sobotu, 16. července 2022, se v České Třebové uskuteční Mistrovství České a Slovenské republiky v silniční cyklistice v kategorii U23. Po 3 letech konání mistrovského závodu na Slovensku to bude poprvé, kdy se pojede v České republice.Pořadatelem závodu je ve spolupráci s Českým svazem cyklistiky spolek CK Pardubice.

Připravena je náročná trasa o délce 150 km a cyklisté při ní nastoupají 2.947 m.

Slavnostní start bude na Starém náměstí ve 13:00 h a proběhne za účasti paní starostky Peterkové. Cyklisté se po cca 500 m napojí na okruh, kde proběhne na začátku stoupání na Kozlov ostrý start. Po výšlapu na Kozlov cyklisté pokračují na Pazuchu, Suchou a dále směrem na Litomyšl, aby těsně před Litomyšlí zatočili ostře vpravo a pokračovali přes Němčice a Zhoř na druhé stoupání Kohout, ze kterého se již ostrým sjezdem budou vracet zpět do České Třebové. Tento okruh, který má převýšení 421 m, pojedou cyklisté celkem sedmkrát. V posledním sedmém kole pojedou cyklisté z Kohouta rovně přes silnici 1. třídy a finišovat budou opět na Starém náměstí. Předpokládaný čas příjezdu závodníků do cíle je mezi 16:45 – 17:15 h. 

Největšími postavami mistrovského závodu budou bezesporu závodníci, kteří závodí v zahraničí. Abecedně Pavel Bittner za Development team DSM, Petr Kelemen za Tudor Pro Cycling a Mathias Vacek, který startuje za CK Fany Gastro Příbram, ale od 1. srpna přestupuje do worldtourového týmu. Posledně jmenovaný je také bezesporu největším favoritem závodu poté, co před necelým týdnem získal na ME U23 stříbrnou medaili. 

Velkou roli budou hrát ale i jezdci domácích týmů. Např. jezdci ATT Investments, ELKOV KASPER či TJ FAVORIT BRNO, který zde každoročně trénuje v jarní přípravě. 

Pořadatel zve všechny fanoušky i fanynky na tuto výjimečnou událost v Pardubickém kraji. Pro diváky má připraveno několik soutěží o hodnotné ceny. Amatérští závodníci a závodnice již nyní mohou soutěžit o KOM/QOM na kopci Kozlov. Vítěz dostane dres z limitované edice pro toto mistrovství od partnera svazu společnosti KALAS. Další dresy jsou v soutěžích pro fandící fanoušky po trati závodu.

Trať bude uzavřena pro veškerý provoz od 12:00 do 18:00 h. Řidiči, věnujte prosím pozornost objízdným trasám a pokynům pořadatelů na křižovatkách. Děkujeme všem občanům dotčeným touto uzavírkou za vstřícnost a trpělivost.

Pořadatel také děkuje za podporu paní Peterkové, starostce města Česká Třebová, panu Netolickému, hejtmanovi Pardubického kraje, panu Krejčířovi, radnímu pro sport a dále partnerům, bez nichž by tento mistrák nemohl existovat – CZ LOKO, STARMON, Josef Škrkoň – Techplast, Trenkwalder. Doprovodná auta poskytne chrudimský dealer Auto Mercia, krásné ručně vyrobené poháry dodá dvorní partner pořadatele karlovarská společnost Moser.

AUTOR: Josef Říha

Autor článku: Admin