MTB

ŠKODA AUTO Dolní Morava Mistrovství České republiky v maratonu horských kol proběhne již tuto sobotu 25.července

ŠKODA AUTO Dolní Morava Mistrovství České republiky v maratonu horských kol proběhne již tuto sobotu 25.července

Národní šampionát v maratonu horských kol se letos pojede v krásném horském prostředí Dolní Moravy. Kolem Králického Sněžníku se cyklisté vydají teprve po druhé, když se loni odehrál premiérový závod v rámci seriálu NOVA CUP. Tehdy více jak stokilometrovou generálku na mistrovství vyhrál Marek Rauchfuss.

Trasa A, která je určena právě pro závodníky, kteří budou bojovat o dres Mistra České republiky, je dlouhá 107 km s převýšením 3.333 m, což je „porce“ hodná budoucího šampiona nebo šampionky v maratonu horských kol.

Startovní listina mistrovství čítá přes 200 závodníků a účast přislíbili bikeři z absolutní špičky českého i světového XCM a XCO jako Ondřej Cink, Jaroslav Kulhavý, Kristián Hynek, Martin Stošek, Filip Adel, Marek Rauchfuss mezi muži ELITE a v ženské ELITE  Jana Pichlíková, Jana Czeczinkarová, Tereza Neumanová či Karla Štěpánová.

“Trasa, na které se jede národní šampionát, bude nefalšovaný mountain biking, který účastníci znají jak z NOVA CUPU, tak pohárových závodů. Ti si užijí prvotní výjezd ke Stezce v oblacích, ale i dlouhé hraniční traily,” definoval trasu závodu její autor a trasér Véna Hornych.

Předpokládaná obtížnost závodu nenechala „v klidu“ ani jednoho ze závodníků a v posledním týdnu před šampionátem poctivě trénovali na jednotlivých segmentech trati, aby se s ní seznámili a měli ji správně najetou.

Kdo se nakonec stane Mistrem a Mistryní České republiky bude rozhodnuto již tuto sobotu odpoledne. A okázalé budou i ceny pro vítěze. Pro národní šampionku a šampiona připravila ŠKODA AUTO ČR propůjčení vozu ŠKODA Octavia na tři měsíce.

Organizátoři MČR lákají fanoušky bikingu do Dolní Moravy i na bohatý doprovodný program. V průběhu soboty a neděle se uskuteční i doprovodné závody pro všechny věkové a výkonnostní kategorie. V rámci doprovodného programu mohou účastníci využít místní atrakce, jako jsou nová Mamutí horská dráha, Stezka v oblacích, vodní svět, zážitkové a adrenalinové parky či jiné aktivity.

“Dolní Morava je ideálním střediskem pro rodinnou dovolenou a doporučujeme tam strávit celý víkend. Kromě sobotního šampionátu v maratonu se po vzoru loňského mistrovství světa v Kanadě v neděli uskuteční první národní šampionát v e-bike. Věříme, že se zúčastní i užší česká závodní špička, která jej bude brát jako zajímavé zpestření celého závodního víkendu. Závod je vypsán pro elitní kategorie i pro amatéry,” přibližuje nedělní program člen organizačního týmu Filip Švestka.

Kompletní informace o závodě ŠKODA AUTO Dolní Morava naleznete na stránce závodu

Autor článku: csc-admin csc-admin