Dráha

Maxbike – mistrovství Planety

Maxbike – mistrovství Planety

O poslední medaile českých dráhových šampionátů budou cyklisté bojovat v sobotu 18. prosince a o den později v hale v Praze Motole. Hlavní večerní program tradiční mítinku Maxbike – mistrovství Planety, 10. ročník Velké ceny hlavního města Prahy, odstartuje v sobotu v 16:00 šampionáty České republiky v atraktivních vylučovacích závodech, které postupně proběhnou ve všech věkových kategoriích od nejmladších žáků, přes juniory až po elitní kategorii žen.

Startovat budou mj. i úřadující juniorští mistři Evropy a světa Milan Kadlec, Matyáš Koblížek, Radovan Štec či exmistryně světa Jarmila Machačová. Elita žen a mužů má v úvodní části večera na programu souboj o republikový titul ve stíhačce družstev na čtyři kilometry. O titul neoficiálního mistra republiky kategorie hobby se v teamovém sprintu premiérově utkají amatérští cyklisté.

V neděli absolvují muži elite mistrovský závod v bodovačce a ve stíhacím závodu jednotlivců. Po oba dny se také bude závodit v dalších disciplínách ve ŠKODA Českém poháru mládeže a žen.

Koronavirová opatření bohužel vylučují přítomnost diváků přímo na motolském velodromu. Závody lze ale sledovat v živém přenosu na www.roadcycling.cz nebo www.sporton.eu.

Více informací na: https://www.facebook.com/mistrovstviplanety/

FOTO Jan Brychta

Autor článku: Jaroslav Cícha