Silnice

Junioři zaváleli v Itálii, teď už myslí na Závod míru

Junioři zaváleli v Itálii, teď už myslí na Závod míru

Další skvělé vystoupení má za sebou česká silniční juniorská reprezentace. Na jednorázovém závodě Coppa Montes v Itálii skončili hned čtyři Češi v top 10, což je dobré znamení před blížícím se prvním vrcholem sezony, Závodem míru juniorů na domácí půdě.

Milan Kadlec obsadil čtvrté místo, Martin Bárta startující v dresu německého týmu Auto Eder byl sedmý, Štěpán Telecký osmý a Daniel Mráz devátý.

„Musím kluky pochválit za skvělý týmový výkon. Na posledních třiceti kilometrech byly tři kopce. Aktivní byl hlavně Štěpán Telecký, který několikrát útočil a sám odjel. Sice ho vždycky dojeli hlavně díky týmu Auto Eder, ale i tak jsme měli ve vedoucí skupině tři lidi z nároďáku a ještě Bártu. V samém závěru jsme měli sice trošku smůlu, ale i tak zaslouží kluci pochvalu. Byli jsme to my, kdo tvořil závod v kopcích, udělali jsme rozhodující selekci. Směrem k Závodu míru je to pozitivum,“ řekl trenér reprezentace Tomáš Konečný.

Na ZMJ může počítat i s Bártou a dvěma mladíky, kteří působí v italských týmech: Pavlem Novákem a Adamem Seemanem. Spolu s nimi pojedou Závod míru v reprezentačním dresu Telecký, Kadlec a Mráz. „Kluci jsou v dobré formě. Novák minulý týden vyhrál těžký kopcovitý závod v Itálii, na dalším byl čtvrtý, Seeman sedmý. Co do vyrovnanosti máme nejlepší tým, jaký jsme kdy měli. Kluci se nebojí závodit, mají sebevědomí a můžeme to hrát na více karet,“ uvedl trenér.

Jako generálku si jeho svěřenci střihnou v neděli závod Grand Prix West Bohemia a od čtvrtka 5. května už je čeká Závod míru. „Musíme si pohlídat hlavně první etapu. Pak je časovka a tam se budeme upínat hlavně k Teleckému s Novákem. Oba jsou výborní časovkáři a na papíře by měli být lídry našeho týmu. Ale jak jsem říkal, stát se může všechno a jsem rád, že máme více možností. Konkurence se na Závodu míru sejde obrovská a já věřím, že naši kluci budou atakovat nejvyšší příčky,“ dodal Tomáš Konečný.

Autor článku: Jan Krůta