Junior Šumpík skončil druhý na ARBYD Grand Prix West Bohemia

Prestižní závod juniorů třetího ročníku ARBYD Grand Prix West Bohemia z kategorie UCI 1.1 v Kyšicích u Plzně znovu vyhrál zahraniční závodník. Po strhujícím sólu to byl americký reprezentant Adrew August. Skvělé druhé místo si ve spurtu tříčlenné skupinky vybojoval Pavel Šumpík, lídr pořádající Roman Kreuziger Cycling Academy. Třetí v závodě na 133 kilometrů skončil Thom Van der Werf z Nizozemska.

Mezinárodní podnik s puncem Světového poháru přitáhl na start 132 mladých jezdců z celé Evropy, elitu této věkové kategorie, a poprvé si klasikářský okruh u Kyšic vyzkoušel i národní tým USA. V nervózním úvodu byl závod po hromadném pádu na čas zastaven, ale nic vážného se nestalo a boj znovu rozjel.

Brzy poté vystřelila z hlavního pole čtveřice uprchlíků, kde byl kromě pozdějších medailistů ještě August Clemmensen z Dánska. Jejich náskok rychle narůstal, jenže ani to Augustovi nestačilo. V sedmém z jedenácti okruhů zaútočil a ačkoliv do cíle zbývalo přes padesát kilometrů, vsadil vše na jednu kartu. Soupeřům se v každém z kol vzdaloval a sólo proměnil ve vítězství s ohromným náskokem.

O zbývající medaile se trio za ním utkalo až po šesti a půl minutách ve finiši. Z první pozice zaútočil reprezentant Šumpík a mohl se radovat. Ve spurtu pelotonu byl nejrychlejší český závodník Kryštof Král (Auto Eder).

V dopoledním závodu kadetů o vítězi rozhodla rovněž odvážná akce. Šimon Matějek z Mix teamu TJ Favorit projel cílem jako první o 22 vteřin před hlavním polem.

„Z pořadatelského hlediska jsme závod zase posunuli výš. Ať už přímým přenosem na internetu, ale i bohatší účastí zahraničních týmů včetně reprezentace USA. Navíc jsme měli zastoupení na bedně, kdy Pavel Šumpík splnil roli lídra týmu, takže za mě spokojenost“ řekl ředitel závodu Petr Kubias.

Výsledky (junioři 133 km):

1. August (USA) 3:08:11, 2. Šumpík (Roman Kreuziger Cycling Academy), 3. van der Werf (Niz.), 4. Clemmensen (Dán.) všichni +6:28, 5. Král (Auto Eder), 6. Kurits (Est.) oba +7:07.

Kadeti (84,7 km):

1.Matějek (Mix TJ Favorit Brno) 2:11:50, 2. Wrona (Pol.), 3 Zobl (Rak.), 4. Raška (Mapei Merida Kaňkovský), 5. Vrána (CK Dacom Pharma Kyjov), 6. Michalovvič (Mix TJ Favorit Brno) všichni +22.