ČSC

Král cyklistiky 2022 již dnes večer!

Král cyklistiky 2022 již dnes večer!

Již dnes, tedy v úterý 14. února 2023 bude v Kongresovém sále PVA EXPO PRAHA Letňany od 20:15 hod. v přímém přenosu na kanálu ČT Sport vyhlášen Král cyklistiky za rok 2022. Jedná se již o 58. ročník prestižní ankety Českého svazu cyklistiky.

Král cyklistiky je anketa o nejlepšího českého cyklistu, vyhlašována Českým svazem cyklistiky ve spolupráci se odbornou veřejností zastoupenou především sportovními novináři. Koná se již od roku 1965. Cyklisté tehdy vyhlásili svého krále jako první u nás, ostatní sportovní odvětví se přidala až později. Historicky prvním vítězem ankety se stal silniční cyklista a později úspěšný trenér či organizátor závodů Pavel Doležel, nejúspěšnějšími cyklisty v historii jsou bratři Pospíšilové, kteří zvítězili osmkrát, šestkrát dominoval Ján Svorada a např. čtyřikrát zvítězil hvězdný biker Jaroslav Kulhavý.

„Král cyklistiky je pro nás velmi významným svátkem a takovým pěkným ohlédnutím za největšími úspěchy loňského roku. Letos pořádáme již 58. ročník, což je skutečně pěkné číslo. Sportovních úspěchů naši reprezentanti zaznamenali v roce 2022 opravdu hodně, věřím tedy, že je na co se těšit,“ uvedl Petr Marek, prezident Českého svazu cyklistiky.

Česká cyklistika získala v roce 2022 na mezinárodní úrovni řadu titulů i medailí. Iveta Miculyčová se stala mistryní Evropy ve Freestyle BMX a na MS obsadila 3. místo, Mathias Vacek v kategorii do 23 let na silničním MS i ME vybojoval stříbro a mladí dráhaři dovezli z mezinárodních šampionátů 20 cenných kovů. Hodně vidět byla i výhra Jana Hirta na královské etapě Giro d’Italia A tím výčet úspěchůzdaleka nekončí.

Večerem budeme provázet osvědčený cyklistický komentátor ČT Sport Tomáš Jílek. Oceněné a čestné hosty bude na rozhovory zvát do improvizovaného „cyklo servisu“ přímo na pódiu.

V anketě Král cyklistiky budou vyhlášeni vítězové za jednotlivé disciplíny: silnice, dráha, MTB, BMX, cyklokros, sálová cyklistika, dále nejlepší handicapovaní cyklisté, nejlepší junioři a na závěr i absolutní vítěz, Král cyklistiky za rok 2022. Jedna z osobností české cyklistiky bude rovněž uvedena do Síně slávy.

Hlavními partnery večera jsou společnost Sazka a.s. a generální partner Českého svazu cyklistiky společnost ŠKODA AUTO a.s.

FOTO: Michal Červený (Král cyklistiky 2020)

Autor článku: Admin