MTB

Jan Vastl vyhrál Short Track elitní kategorie mužů, u žen dominovala Čábelická

Jan Vastl vyhrál Short Track elitní kategorie mužů, u žen dominovala Čábelická

Úvodní kategorií, která zahájila dnešní závody, byly juniorky. Do závodu se jich přihlásilo celkem 11. Na trať se ale nakonec vydalo pouze 10 závodnic, protože Aneta Hovorková z Jaroslav Kulhavý Cycling Team neodstartovala. Po úvodním kole ze tří se o první pozici přetahovala Karolína Bedrníková s Patricií Srnskou, které zajely totožný čas. Ve druhém kole Karolína Bedrníková výrazně zrychlila a vypracovala si náskok okolo patnácti sekund, který udržela před Patricí Srnskou až do konce závodu. Třetí místo obsadila Barbora Jeřábková, která na vítězku ztratila skoro jednu minutu.

Konečné pořadí:
1. Karolína Bedrníková (EXPRES CZ – TUFO TEAM KOLÍN) 16:47
2. Patricie Srnská (SPORTREG) + 15,4 s
3. Barbora Jeřábková (BRILON RACING TEAM MB) + 56,9 s

Po juniorkách se na trať vydali junioři, kterých se přihlásilo 42 a jeli celkem 4 okruhy. První okruh nabídl jednoznačnou jízdu Filipa Konečného, který si vypracoval náskok deseti sekund na druhého Matěje Čáslavského. Zatímco Konečný držel nastolené tempo a svým soupeřům stále ujížděl, tak Matěj Čáslavský zřejmě přepálil začátek a postupně se propadal. Do cíle zbýval poslední okruh a na druhou pozici se propracoval Jakub Zemene, třetí byl Filip Holub. Poslední okruh zajel velmi dobře Filip Holub a dostal se na druhé místo. Jakub Zemene dojel třetí a na Čáslavského zůstalo čtvrté místo. Vítězství si připsal Filip Konečný, který nedal svým soupeřům šanci.

Konečné pořadí:
1. Filip Konečný (NUTREND SPECIALIZED RACING) 19:02
2. Filip Holub (GT OPPORTUNITY BRNO) + 27,4 s
3. Jakub Zemene (D2mont Merida cycling team) + 36,4 s

Foto: Markéta Křížová

Následovala kategorie žen, do které zasáhlo 11 závodnic v čele s Jitkou Čábelickou či Janou Czeczinkarovou. Libuše Prchalová z týmu 4EVER CYKLOBULIS BYSTŘICE p.H. byla na startovní listině, ale na trať se nevydala. Na ženy čekaly stejně jako na juniorky čtyři kola závodu. Úvodní okruh zvládla nejlépe Jitka Čábelická, která si vypracovala náskok devíti sekund na druhou Terezu Sáskovou. Po polovině závodu se na čele držela Čábelická, která zvýšila náskok na své soupeřky na dvacet sekund. Na druhé místo se dostala Tereza Tvarůžková a těsně za ní se držela Adéla Holubová. Tereza Sásková musela ve druhém kole odstoupit. Jitka Čábelická diktovala tempo po celý závod a dojela si suverénně pro triumf. Na druhém místě dojela Tereza Tvarůžková, který zaostala za vítězkou o více než půl minuty, třetí dojela Adéla Holubová.

Konečné pořadí:
1. Jitka Čábelická (GAPP System – KOLOFIX MTB Racing Team) 22:04
2. Tereza Tvarůžková (EXPRES CZ – TUFO TEAM KOLÍN) + 33,4 s
3. Adéla Holubová (kola-bbm.cz) + 46,2 s

První závodní den uzavřela elitní mužská kategorie. Na startovní listině figurovalo 38 jezdců včetně Jana Škarnitzla či Jana Vastla. Na závodníky čekalo celkem 5 okruhů. Nejlepší start měl Jan Vastl, který si v prvním kole vyjel náskok sedmi sekund na druhého Kobese. Třetí byl s odstupem dalších jedné vteřiny Marek Rauchfuss. Jan Škarnitzl byl až na jedenáctém místě. V polovině závodu byl Jan Vastl stále na prvním místě s náskokem necelých deseti vteřin. Druhý jel Jan Zatloukal, třetí Marek Rauchfuss. Jaroslav Kulhavý s Janem Škarnitzlem jeli na hraně top desítky se ztrátou okolo půl minuty. Do posledního kola vjel jako první Vastl, následovaný Zatloukalem. Škarnitzl se posunul na čtvrté místo. Závěrečné kolo nenabídlo změnu v pořadí a Jan Vastl si stylem start-cíl dojel pro vítězství. Těsně za ním dojel se ztrátou tří vteřin Jan Zatloukal. Třetí místo obsadil Marek Rauchfuss.

Konečné pořadí:
1. Jan Vastl (Maloja Pushbikers MTB) 22:35
2. Jan Zatloukal (NUTREND SPECIALIZED RACING) + 3,2 s
3. Marek Rauchfuss (ČESKÁ SPOŘITELNA – ACCOLADE) + 8,0 s

Foto: Markéta Křížová

Autor článku: Admin