Silnice

Favorit Brno představuje tým pro sezónu 2021

Favorit Brno představuje tým pro sezónu 2021

Tým Favoritu Brno bude mít v nové sezóně osm závodníků. Z větší části zůstal pohromadě. Odešli pouze Pavel Gruber a Adam Doležal, novými tvářemi jsou odchovanci Favoritu David Kopelent a Josef Čekal, kteří přicházejí z juniorské kategorie.

“Jsem rád, že tým zůstal z větší části pohromadě. Je to ideální pro nějakou koncepčnější práci. Když se lidi neustále obměňují, je to daleko složitější,“ prohlásil šéftrenér Favoritu František Trkal. „Koncepční práce už od mládežnických kategorií se vyplácí. Zase začínáme stavět na vlastních odchovancích, což je skvělé,“ dodal. Zbylých šest členů Petr Hampl, Michal Procházka, Vojtěch Kmínek, David Kulhánek, Adam Křenek a Michal Rotter bude stejných jako v roce 2020.

Tým opustil pouze Gruber, který odchází do Prostějova a Adam Doležal ukončil kariéru a hodlá se naplno věnovat studiu. „Jediným závodníkem nad 23 let je zkušený Petr Hampl, dlouhodobá opora Favoritu. Vedle něj jsou všechno kluci v kategorii U23. Tým je dobře vyvážený a věřím, že v této sestavě budeme úspěšní,“ uvedl šéftrenér.

A jak vidí dvě nové posily, které přicházejí z týmu juniorů? „David Kopelent je spíš tempař, takový univerzál. Velký dříč, poctivec. Umí slušně jezdit i na dráze, ale jeho prioritou určitě bude silnice. Josef Čekal je velmi dobrý dráhař, účastník mistrovství Evropy, který bude i na silnici velice platný. Má čich na vítězství, ví, kde se pohybovat, hodně o všem přemýšlí. Každopádně jsem rád, že nám s příchodem těchto dvou závodníků vzniká velmi slušná dráhová skupinka, k níž se přidá velice slušný dráhař Křenek. Prioritou je pro nás samozřejmě silnice, ale chceme být úspěšní i na dráze,“ prozradil František Trkal.

FOTO Jan Brychta

Autor článku: Jaroslav Cícha