Cyklokros

Evropský pohár v cyklokrosu ovládl táborský Pavel Jindřich

Evropský pohár v cyklokrosu ovládl táborský Pavel Jindřich

V Dolních Vítkovicích se dnes postavili na trať UEC Evropského poháru v cyklokrosu ženy a muži do 23 let a juniorky a junioři. Ze závodů kategorie UCI C2 si pohár domů odvezli vítězství juniorka Eliška Hanáková (Rexonix Kovo Praha), třiadvacítkářka Julia Gajdziková, junior Brajan Swider (oba Pol.) a v hlavní kategorii mužů U23 Pavel Jindřich z ČEZ Cyklo team Tábor..

„Ačkoliv jsme po celou dobu bojovali s náročnými sněhovými podmínkami, rád bych konstatoval, že se nám závod vydařil a těší nás především to, že si ho chválili závodníci a zástupci týmů. Všichni kvitovali pestrost trati a kvalitu celkového zajištění. Trochu nás mrzí nízký počet startujících i fanoušků a zástupců cyklistické obce na trati, ale pevně věřím, že si to všichni užili při přímém přenosu u televizních obrazovek. A doufám, že v příštím roce zavítají do Ostravy ať už na start závodu, nebo jako diváci, podpořit nejlepší cyklokrosaře,” zhodnotil víkendový Evropský pohár ředitel závodu Miloš Židík.

V mužských i ženských kategoriích o vysoké příděly UCI bodů i prize money závodili zástupci a zástupkyně české, slovenské a polské cyklistiky. Trofeje pro nejrychlejšího muže si odnesl táborský jezdec Jindřich.

„Je to moje letošní první vítězství a nasbíral jsem tady víc bodů než za celou dosavadní sezónu, takže výsledek můžu hodnotit jen dobře. Formát, kdy třiadvacítky jedou samostatný závod má svůj smysl, protože my mladší nemáme tolik příležitostí nasbírat body. Je to specfikum Evropského poháru, které budoucnost určitě má. Moc se mi líbila trať. Start se mi nepovedl úplně tak, jak jsem chtěl, měl jsem v plánu najet do terénu z první pozice, což se nepodařilo. Propracoval jsem se ale na čelo rychle a pak už soupeřům postupně ujížděl,“ sdělil v cíli spokojený Pavel Jindřich. Ten vyhrál před Maximilianem Kereml (Auto Ďkoda Ml. Boleslav) a týmovým spolujezdcem Matějem Vikem.

 Naopak Gajdziková to měla naprosto jednoduché, na startu byla v kategorii žen jediná.

Výsledky:

Muži U23:

1. Jindřich (ČEZ cyklo team Tábor) 49:11, 2. Kerl (Auto Ďkoda Ml. Boleslav) +29, 3. Vik (ČEZ cyklo team Tábor) +3:15, 4. Goliwas (Pol.) +4:37, 5. Vodrářka (KC Hlinsko) +4:48, 6. Bruynseels (SR) +7:22.

Junioři:

1. Swider (Pol.) 40:57, 2. Filip Samec (GAPP System – Kolofix MTB Racing Team) +47, 3. Faltýnek (ČEZ cyklo team Tábor) +1:10.

Ženy U23:

1. Julia Gajdziková (Pol.) 44.

Juniorky:

1. E. Hanáková (Rexonix Kovo Praha) 38:38, 2. Ungerová (SR) +23, 3. Matulaová (Pol.) +2:10.

FOTO Jan Brychta

Autor článku: Jaroslav Cícha