Dráha

Dvě česká vítězství v úvodní den Framaru

Dvě česká vítězství viděli diváci v elitních kategoriích v úvodní den 78. ročníku dráhových závodů Framar v Praze na Třebešíně. Postarali se o ně Jan Kraus z Dukly Praha ve stíhacím závodu a jeho týmové kolegyně Petra Ševčíková s Kateřinou Kohoutkovou v madisonu.

Kraus vyhrál časem 4:42,013, druhý Nicolas Pietrula (Dukla Praha) za ním zaostal vteřinu a půl. Madison vyhráli Italové Stefano Moro a Matia Pinazzi, Češi Denis Rugovac a Pavel Kelemen skončili třetí.

Omnium žen vyhrála jasně norská závodnice Anita Stenbergová, spolu s ní vystoupily na stupně vítězek Petra Ševčíková a Kateřina Kohoutková. Domácí jezdci ještě přidali jedno prvenství, v keirinu juniorů kraloval David Pagáč z Dukly Brno.

I přes odřeknutou účast Maďarska, Slovenska a Nizozemí kvůli pandemii covid se sešlo výborné startovní pole. Zítra program vrcholí omniem a keirinem mužů a bodovačkou žen. Kadety se již připravují na juniorské reprezentační starty a ve stíhacím závodě družstev se pokusí zlomit český rekord. Od 13:00 startují doprovodné závody pro veřejnost a událost končí rockovým koncertem od 18:00.

Stíhací závod:

1. Kraus 4:42,013, 2. Pietrula (oba Dukla Praha) 4:43,668, 3. Schmidbauer (Rk.) 4:48,391, 4. Ferronato (It.) 4:48,725, 5. Janoš (Dukla Praha) 4:48,869, 6. Lezica (It.) 4:54,728.