MTB

Do Harrachova opět míří domácí biková špička

Do Harrachova opět míří domácí biková špička

Již po druhé v roce, po Českém poháru v cross country, zavítá česká biková špička do Harrachova. 

3. září se uskuteční závod Kross Harrachov, kterého se můžou zúčastnit amatéři i ostřílení bikeři. Sedmý ročník závodu vedoucí přes česko-polskou stranu Krkonoš je zařazen do nejvyšší domácí soutěže ŠKODA AUTO Český pohár v maratonu, jehož patronem není nikdo jiný než Český svaz cyklistiky

Trasa závodu navazuje na již známý maraton z předešlých let. Na české straně Krkonoš odstartují jezdci stoupáním na Čertovu horu (1.021 m n. m.), poté se vydají na Dvoračky (1.140 m n. m.), Horní Mísečky (1.024 m n. m.) a závěrečný český vrchol Slezské sedlo (Špindlerovka) (1.197 m n. m.). Polská strana Krkonoš nabídne několik desítek kilometrů zábavných trailů v okolí Borowice. Závěrečným stoupáním je Wysoki Kamień (1.058 m n. m.), odkud se pomalu klesá do Harrachova.

Kromě nejnáročnější trasy českého poháru na 115 kilometrů se amatéři zúčastní závodu na 48 kilometrů, jehož nejvyšší bod Wysoki Kamień se nachází na polském území. Obdobnou trasou po polské straně Krkonoš se vydá i rodinná Prima jízda, trasa C na 22 kilometrů, přizpůsobená mladším účastníkům, kteří objedou vrchol Vysokého jizerského hřebene po polské části Jizerských hor.

V zázemí harrachovského biatlonového areálu Na kolečku se uskuteční tradiční dětské závody pro nejmenší do 10 let. Ty budou díky pestrému terénu nevšedním zážitkem jak pro malé, tak velké. Děti se na pódiu mohou těšit na výjimečné ceny z hračkářství Pompo.

Neváhejte a přijeďte si v sobotu 3. září užít skvělý sportovní den a poznat v sedle to nejlepší z Krkonoš.

Informace o závodě včetně registrací na jednotlivé trasy naleznete na stránce závodu.

Informace o seriálu Prima CUP naleznete na www.iprimacup.cz.

Autor článku: Filip Švestka