Cyklokros

Cyklokrosový TOI TOI Cup 2023 zná svůj program

Cyklokrosový TOI TOI Cup 2023 zná svůj program

Cyklokrosový TOI TOI Cup 2023 – Český pohár zná svůj závodní program. Dohromady je v něm jedenáct závodů, přičemž hned sedm z nich je zařazeno do druhé kategorie kalendáře UCI. Zbývající čtyři jsou “jen” malý TOI TOI Cup. Domácí šampionát, který není součástí poháru, se uskuteční 14. ledna 2024 v Táboře.

Mistrovství České republiky se pojede již na stejné trati, na které se o čtrnáct dní později bude konat mistrovství světa. “Trať na MČR bude už stoprocentně identická s tratí MS a bude připravena pro českou reprezentaci v dostatečném časovém předstihu,” zdůraznil předseda cyklokrosové komise ČSC Petr Balogh.

Do celkového hodnocení TOI TOI Cupu se kategoriím mužů a žen bude počítat součet získaných bodů za umístění závodníka ve všech sedmi mezinárodních závodech C2 seriálu TOI TOI CUP 2023. Kategorie juniorů se hodnotí součtem získaných bodů za devět nejlepších umístění závodníka v jedenácti závodech, kategorie mladší a starší  žáci, mladší a starší žákyně, kadeti a kadetky se hodnotí součtem získaných bodů za osm nejlepších umístění závodníka v prvních deseti závodech seriálu TOI TOI CUP 2023 a bodů získaných v závodě mistrovství ČR, které se uskuteční ve Veselí nad Lužnicí. Při rovnosti bodů v průběžném celkovém pořadí seriálu rozhoduje výhradně lepší umístění v posledním závodě, kterého se závodník zúčastnil.

“Snažili jsme se program TOI TOI Cupu udělat tak, aby to co nejvíce vyhovovalo reprezentaci. To znamená tak, abychom mohli absolvovat všechny závody Světového poháru, kde pojedou juniorské kategorie a kategorie U23. Rovněž jsme se snažili skloubit náš program také se Slovenskem, protože i tam jsou také kvalitní závody a naši jezdci tam mohou jezdit,” řekl reprezentační kouč Petr Klouček.

Program TOI TOI Cupu 2023:

28. září: Kolín (C2)

7. října: Mladá Boleslav (C2)

8. října: Louny

14. října: Jičín (C2)

15. října: Chýnov

21. října: Holé Vrchy (C2)

28. října: Plzeň

11. listopadu: Rýmařov (C2)

25. listopadu: Čáslav

2. prosince: Hlinsko (C2)

9. prosince: Veselí nad Lužnicí (C2)

10. prosince: Veselí nad Lužnicí a mistrovství ČR mládeže

14. ledna: mistrovství ČR – muži, ženy, junioři, juniorky.

FOTO Jan Brychta

72. cyklokrosového mistrovství České republiky v Mladé Boleslavi PHOTO BY CPA

Autor článku: Jaroslav Cícha