Cyklokrosařka Nash v Iowě v SP čtyřiadvacátá

Své nejhorší letošní umístění zjela Kateřina Nash ve třetím závodu seriálu Světového poháru, který s jel Iowa City. Jediná česká zástupkyně v úvodních dílech seriálu na americké půdě dojel tentokrát na 24. místě. Výhru po nástupu v posledním okruhu vybojovala Marianne Vosová z Nizozemí. Závod mužů vyhrál belgický cyklokrosař Eli Iserbyt a navázal na týden starý triumf z Waterloo.

Vítězka úvodního závodu sezony z Waterloo Vosová zvítězila o deset vteřin před krajankou Denise Betsemaovou a ujala se vedení v průběžném pořadí SP, Nash figuruje v celkovém pořadí na 19. Třetí tentokrát skončila Maďarka Druhá  příčce Blanka Kata Vasová.

ISerbyt navázal na své předchozí prvenství z Fayetteville a vede průběžné pořadí seriálu o 24 bodů před krajanem Quintenem Hermansem, jenž po premiérovém triumfu z minulého dílu tentokrát obsadil páté místo. Iserbyt tentokrát o 11 vteřin porazil Larse van der Haara z Nizozemí. Na třetím místě dojel další Belgičan Michael Vanthourenhout, jemuž patří stejná pozice i v celkovém hodnocení SP.

Po třech amerických podnicích se Světový pohár přestěhuje do Evropy, kde 24. října bud pokračovat v blgickém Zonhovenu.

1. Iserbyt (Belg.) 59:10, 2. Van der Haar (Niz.) +11, 3. M. Vanthourenhout +31, 4. Toon Aerts +42, 5. Hermans +53, 6. Adams (všichni Belg.) +1:01.

Průběžné pořadí SP (po 3 z 16 závodů):

1. Iserbyt 110, 2. Hermans 86, 3. Vanthourenhout 64.

1. Vosová 53:46, 2. Betsemaová (obě Niz.) +10, 3. Vasová (Maď.) +36, 4. Brandová -1:08, 5. Pieterseová, 6. Worstová (všechny Niz.) obě +1:11, …24. Nash (ČR) +4:32.

1. Vosová 102, 2. Brandová 92, 3. Betsemaová 85, …19. Nash 24.