MTB

Cink sahal po medailovém úspěchu. Defekt ho vyřadil ze závodu

Cink sahal po medailovém úspěchu. Defekt ho vyřadil ze závodu

Český reprezentant Ondřej Cink byl kousíček k medailovému úspěchu na Olympijských hrách v Tokiu, ale v cestě za jeho snem ho zastavil defekt zadního kola, který ho vyřadil ze závodu. 

Začátek olympijského závodu se nejevil pro Ondřeje dle představ, když se pohyboval po zavádějícím kole v druhé desítce. Poté ale český reprezentant prodal skvělou připravenost, když se stíhající jízdou dotáhl až na čelo tříčlenné skupinky bojující o bronz. Cink na dojetí skupiny v šestém kole reagoval nástupem a na chvíli se jezdcům i vzdálil. Ve stoupání ale medailové ambice skončily. Cink se dvě kola před cílem objevil na kamerách vedle svého stroje s defektem zadního kola. Sen po medailovém úspěchu byl pryč a po vynikající formě, kterou potvrzoval na dvou předcházejících závodech Světového poháru, závod nedokončil. 

Tropický závod suverénně ovládl Brit Thomas Pidcock. Pidcock projel cílem o dvacet sekund dříve než Švýcar Mathias Flückiger a čtyřicet sekund před třetím Španělem Davidem Valerem Serranem. Obhájce zlata, Švýcar Nino Schurter, skončil na čtvrtém místě s mankem 42 sekund.

Český fanoušek se na závod žen může těšit již zítra v 8:00. Z žen bude Českou republiku reprezentovat Jitka Čábelická.

Výsledky:

OH Tokio – MTB XCO:

1. Thomas Pidcock (Brit.) 1:25:14 hod., 2. Mathias Flückiger (Švýc.) +0:20, 3. David Valero Serrano (Šp.) +0:34, 4. Nino Schurter (Švýc.) +0:42 5. Victor Koretzky (Fr.) +0:46, … DNF. Ondřej Cink 

Autor článku: Filip Švestka