Dráha

Čeští dráhaři na MS masters získali tři zlata

Na mistrovství světa v dráhové cyklistice masters, které se uskutečnilo v britském Manchesteru za účasti téměř 500 cyklistů z více než 30 zemí, se výrazně prosadili i čeští zástupci. Českou hvězdou šampionátu byla Zuzana Rychnovská z Akademie Dráhové Cyklistiky, která získala dva tituly mistryně světa v kategorii W35-39, když vyhrála sprint a závod na 500 m s pevným startem. Navíc vytvořila světový rekord na letmých 200 metrů své kategorie časem 11,509.

David Gotthard (ADC) obsadil v kategorii M45-49 páté místo ve sprintu a šesté  na 750 m s pevným startem. Petr Neuvirt z Rexonix Kovo Praha se v kategorii M50-54 probojoval až do čtvrtfinále finále ve sprintu a nakonec skončil osmý. Týmový sprint kategorie M45-54 ve složení Neuvirt, Petr Malášek a Gotthard v napínavém finále porazili tým USA a získali titul mistrů světa.

Mistrovství světa v Manchesteru potvrdilo o rostoucím zájmu a vysokém standardu dráhové cyklistiky v České republice v hobby a masters kategoriích. Je zřejmé, že česká dráhová cyklistika si vybudovala silné postavení na mezinárodním poli a její význam stále roste. Tento trend je inspirující pro všechny, kteří tento sport aktivně provozují nebo jej s nadšením sledují.

Takové zviditelnění a uznání doufejme poskytne další motivaci a inspiraci pro nastupující generaci českých cyklistů. A jak říkají zakladatelé Akademie Dráhové Cyklistiky, Robin Wagner a Tomáš Bábek: “dráha je pro každého”.