Paracyklistika

Českým para cyklistům se daří na světovém poháru v Ostende

Do Belgie odcestovala výprava deseti českých závodníků. Mezi velké favority na zisk medaile patří: Patrik Jahoda (MH1), který letos získal prestižní ocenění nejlepšího handicapovaný cyklistika za rok 2021. Kateřina Antošová (WH3), která se umístila v TOP 10 v anketě Nejlepší handicapovaný sportovec za rok 2021 a Ivo Koblasa (MC2), který dlouhodobě patří k favoritům kategorie C2. Velké ambice má také Patrik Berger (MT1), který se v roce 2021 radoval ze zisku bronzové medaile na MS UCI v Portugalském Cascais. Dále do Ostende s reprezentací ČR vycestovali: Tomáš Mošnička (MH3), Pavel Děcký (MH3), Roman Šejna (MT1), František Kubínek (MC1), Pavlína Vejvodová (WT1) a Pavel Kovář (MH1).

První dva dny byla na programu časovka. Česká reprezentace se radovala ze zisku hned dvou bronzů! O vynikající úspěch se postarali poměrně nečekaně závodníci, od kterých se medaile neočekávali – Roman Šejna v kategorii MT1 zajel čas 42:16.328 a to mu stačilo na výborné 3.místo! O mimořádný úspěch se rovněž zasloužila Pavlína Vejvodová (WT1). Pro Pavlínu byl SP v Ostende prvním mezinárodním závodem, kde musela podstoupit klasifikaci. Pavlína zajela časovku v čase 47:49.414 a vybojovala pro Českou republiku druhý bronz! Patrik Jahoda (MH1) si dojel pro 4.místo, Kateřina Antošová (WH3) dojela 7. a Ivo Koblasa (MC2) dokončil časovku na 9.místě v čase 29:12.055.

Reprezentační trenér Lukáš Petr zhodnotil první dva „časovkové“ dny v Ostende takto: „Jsem velmi rád, že Česká republika získala dvě medaile hned v první disciplíně, což vede k pohodě a dobré náladě v týmu. Startujeme poprvé všichni pod hlavičkou Českého svazu cyklistiky a je velmi důležité abychom si vzájemně rozuměli a dokázali pomoci. Jen tak, v souladu s tvrdou tréninkovou dřinou vede cesta k úspěchu. Máme před sebou silniční závody a hned v dalším týdnu druhý světový pohár v Elzachu, takže věřím, že budeme cenné kovy i nadále rozšiřovat.

Český tým čeká v sobotu a v neděli silniční závod pro všechny zmíněné kategorie. V sobotu se představí naši handbikeři a tricykly (Jahoda, Antošová, Mošnička, Berger, Děcký, Šejna, Vejvodová a Kovář) a v neděli se můžeme těšit na silniční závod stojících cyklistů (Koblasa, Kubínek).

Seriál světového poháru bude pokračovat hned příští týden v německém Elzachu, kam se přesune i většina českých závodníků.

Výsledky časovka jednotlivců SP Ostend 2022:

Kategorie T1 Muži: 1. GARCIA ABELLA Gonzalo (ESP); 2. FARRONI Giorgio (ITA); 3. ŠEJNA Roman (CZE) …6. BERGER Petr (CZE)

Kategorie T1 Ženy: 1. GAUTIER Shelle (CAN); 2 MALZBENDER Eltje; 3. VEJVODOVÁ Pavlína (CZE)

Kategorie H1 Muži: 1. HORDIES Maxime (BEL); 2. CORNEGLIANI Fabrizio; 3. POLVI Teppo (FIN) … 4. JAHODA Patrik (CZE) … 9. KOVÁŘ Pavel (CZE)

Kategorie H3 Ženy: 1. ZEYEN Annika (GER); 2. PORCELLATO Francesca (ITA); 3. DANA Alicia (USA) … 7. ANTOŠOVÁ Kateřina (CZE)

Kategorie C2 Muži: 1. VROMANT Ewoud (BEL); 2. LEAUTE Alexandre (FRA); 3. ROBERTSON Matthew (GBR) … 9. KOBLASA Ivo (CZE)

Kategorie H3 Muži: PINNEY Eric (USA); 2. MEKENKAMP Mark (NED); 3. DANIELS Owen (USA) … 24. MOŠNIČKA Tomáš (CZE) … 29. DĚCKÝ Pavel (CZE)

Kategorie C1 Muži: 1. TEUBER Michael (GER); 2. TEN ARGILES Ricardo (ESP); 3. MASINI Giancarlo (ITA) … KUBÍNEK František (CZE)