Silnice

Černý neměl v časovce svůj den, Ganna obhájil titul

Černý neměl v časovce svůj den, Ganna obhájil titul

Josef Černý věřil, že i po náročné Vueltě zajede v časovce na mistrovství světa v Belgii solidní výsledek, ale neměl svůj den a obsadil až 32. místo. Titul obhájil Ital Filippo Ganna, Černý za ním zaostal o 4 minuty.

Úřadující mistr České republiky v časovce odstartoval do závodu solidně. „S postupem času jsem ale začal cítit, že ztrácím rytmus. Nebyl to prostě můj den. Asi jsem si po Vueltě moc odpočinul a chyběla mi vyšší intenzita,“ řekl Černý. „Podle wattů a rychlosti to určitě nebylo, co bych od sebe čekal. Vůbec jsem se nemohl dostat do tempa,“ dodal zklamaně.

I když mu mistrovská časovka vůbec nevyšla podle představ, velký důvod k radosti Černý určitě může mít. V belgické stáji Deceuninck-Quick Step si za dobré služby během letošní sezony vysloužil prodloužení kontraktu o další dva roky.

Titul obhájil Ital Filippo Ganna, který proletěl 43.3 km dlouhou trať v čase 47:48 min. Jako obhájce startoval úplně poslední a k nelibosti domácích fanoušků dokázal sesadit z trůnu do té doby vedoucího Wouta van Aerta. Byl rychlejší o šest vteřin. Pětadvacetiletý Ital skončil už potřetí za sebou v časovce na MS na pódiu, v roce 2019 byl třetí. Na van Aerta zbylo stejně jako vloni na MS v časovce druhé místo, třetí byl další Belgičan Remco Evenepoel.

„Mám ohromnou radost, že se mi podařilo získat zlato. Mistrovství světa bylo vedle olympiády mým největším cílem roku. A já z těchto dvou akcí získal dvě zlaté medaile. Nebylo to rozhodně zadarmo. Musel jsem si dnes sáhnout úplně na dno, protože přede mnou byli dva špičkoví závodníci,“ řekl staronový mistr světa.

Časovka mužů (43,3 km): 1. Ganna (It.) 47:48, 2. Van Aert +5 s,

3. Evenepoel (oba Belg.) +43, 4. Asgreen (Dán.) +46, 5. Küng (Švýc.) +1:06, 6. Martin (Něm.) +1:17,… 32. Černý (ČR) +4:00.

Foto: ČSC

Autor článku: Jan Krůta