MTB

Čábelická a Cink vítězi prvního kola ŠKODA Pražského MTB poháru v Motole

Čábelická a Cink vítězi prvního kola ŠKODA Pražského MTB poháru v Motole

Čeští reprezentanti Jitka Čábelická (GAPP Systém Kolofix) a Ondřej Cink (Mondraker Primafloor Rotor) ovládli v hlavních kategoriích úvodní kolo ŠKODA Pražského MTB poháru, který se uskutečnil v lokalitě Traily Motol – „Jízda pod napětím“.

Úvodního závodu v olympijském XCO nazvaném jako Velká cena NUTREND Specialized se zúčastnil rekordní počet bikerů z celé České republiky i zahraničí. Příjemné, slunečné a především teplé počasí vítalo účastníky prvního kola ŠKODA Pražského MTB poháru v olympijském cross country pro všechny věkové a výkonnostní kategorie cyklistů, včetně cyklistů s handicapem.

Pro řadu závodníků byl závod ostrým testem před dalšími závody jarní sezóny, ale početné pole jezdců usiluje i o co nejlepší bodové umístění do celkového hodnocení pražské soutěže.

Závodu žen dominovala česká reprezentantka Čábelická, která byla v cíli závodu se svým výkonem zjevně spokojená. Druhé místo obsadila třiadvacítkářka Patricie Srnská z pražské Dukly, která se do výkonnostní cyklistiky vrací po téměř rok trvající, zdravotní pauze a bronzovou medaili vybojovala další z českých reprezentantek, Aneta Novotná (GAPP Systém Kolofix).

Velmi rychlý závod mužů se od počátku odvíjel pod taktovkou českých reprezentantů Ondřeje Cinka, Lukáše Kobese (GAPP Systém Kolofix) a Filipa Konečného (NUTREND Specialized Racing). Tato trojice se díky tempu udávaném Konečným už během úvodního okruhu oddělila od zbytku startovního pole a společně absolvovala tři okruhy.

V závěru třetího kola zapnul své ´turbo´ Cink, postupně se soupeřům vzdálil a osamoceně pokračoval až do cíle. Druhý dojel Kobes a třetí Konečný.

Závodem v Motole se také rozjela sledovaná a prestižní soutěž týmů ŠKODA Pražského MTB poháru ve které je po úvodním závodě evidováno 33 týmů, které mají hodnoceny nejméně tři závodníky ve třech věkových kategoriích. Plný počet bodů v Motole získal úspěšný mládežnický tým Author Team Stupno vedený Jaroslavem Rybou a také kolínský Expres cz. Tufo Team, který motolský závod absolvoval v početném zastoupení. Jediný bod za touto dvojicí je další ze silných a úspěšných mládežnických celků ADASTRA Cycling Team.

FOTO prahamtb.cz

Autor článku: Jaroslav Cícha