Silnice

Brilon Cup odstartuje v Náměšti nad Oslavou

Brilon Cup odstartuje v Náměšti nad Oslavou

Letošní ročník Českého poháru v silniční cyklistice Brilon Cup pro ženy a mládežnické kategorie odstartuje 13. dubna v Náměšti nad Oslavou. Obsahuje celkem 6 závodů, z toho je jedna časovka.

Stejně jako v předchozích letech je soutěž vypsána pro ženy, juniory, juniorky, kadetky, kadety a starší i mladší žáky a žákyně. Do celkového pořadí se započítávají všechny závody Českého poháru + MČR, MČR družstev a vybrané etapové závody.

“Snažili jsme se i letošní ročník opět posunout o něco dál, proto jsme společně s organizačním výborem poháru před letošní sezonou uspořádali velkou schůzi pořadatelů, kde jsme všechny dostatečně proškolili v oblasti pravidel, produkčního zajištění závodu, ale především v oblasti bezpečnosti, kterou považuje u mládeže za prioritní. Jsme také velmi rádi, že i pro letošní rok nám potvrdila spolupráci společnost Brilon, která je druhým rokem generálním partnerem poháru, a díky které můžeme závody pro ženy a mládež pořádat na vyšší úrovni oproti minulosti,” uvedl Jakub Edr, sportovní ředitel ČSC.

V roce 2023 slavila vítězství mezi ženami Eliška Kvasničková, která však po sezoně přestoupila do francouzského týmu Komugi-Grand Est a je pravděpodobné, že letos moc závodů doma asi nezvládne kvůli programu v zahraničí. Teď se například chystá na ženskou verzi Paříž-Roubaix! 

Nejlepším juniorem byl vloni Štěpán Zahálka (Mapei Merida Kaňkovský), nejlepší juniorkou Kateřina Douděrová (Jaroslav Kulhavý Cycling Team).

Brilon Cup 2024 – 13. 4.: Náměšť nad Oslavou, 1. 6.: Trhový Štěpánov (časovka jednotlivců), 2. 6.: Trhový Štěpánov (silniční závody), 16. 6.: Kyjov, 1. 9.: Hrabyně u Ostravy, 15. 9.: Nový Malín u Šumperka.

Autor článku: Jan Krůta