Silnice

Bittner třetí v etapě Orlen Grand Prix

Bittner třetí v etapě Orlen Grand Prix

Skvěle vstoupili do dvouetapového závodu Orlen Nations Grand Prix N´cup v Polsku, čeští reprezentanti kategorie U23. Hned na úvod potvrdil slova reprezentačního kouče Tomáše Konečného, který věřil v úspěch Pavla Bittnera již před startem, jeho svěřenec. V hromadném spurtu vybojoval vynikající třetí místo, když nestačil pouze na Marijn van den Berga z Nizozemí a Němce Kima Heiduka.

V etapě dlouhé 143,2 kilometru, která měla start i cíl v Białystoku, se do popředí výsledkové listiny probojovali ve vedoucím padesátičlenné skupině i devátý Jakub Ťoupalík a jedenáctý Petr Kelemen, takže český tým získal vedení v hodnocení družstev.

„Asi se dalo předpokládat jak se etapa bude vyvíjet, protože to bylo prakticky po rovině. Dávali jsme si pozor, aby neodjela skupina bez nás a od poloviny závodu Nizozemci udržovali tempo, takže úniky jednotlivců neměly šanci. Závěrečné tři pětikilometrové okruhy bylo hodně o poziční jízdě. Kluci měli za úkol být vepředu, za Nizozemci jsme jeli my. Kluci si pomohli a bylo z toho třetí místo Pavla (Bittnera) a navíc bonus v družstvech. Musím je pochválit, jeli výborně,“ řekl Tomáš Konečný.

Výsledky:

1. etapa (143,2 km))

1. van den Berg (Niz.) 2:59:11, 2. Heiduk (Něm.), 3. Bittner (ČR), 4. Vogel (Švýc.), 5. Gudmestad (Nor.), 6. Hodall (Něm.), …9. J. Ťoupalík, 11. P. Kelemen všichni stejný čas, 35. Bouček +5, 52. T. Kopecký +13, Kmínek (všichni ČR) nedokončil.

FOTO Tomáš Konečný

Autor článku: Jaroslav Cícha