BMX

Bikrosařka Bartůňková druhá ve Světovém poháru v Turecku

Bikrosařka Bartůňková druhá ve Světovém poháru v Turecku

Senzační druhé místo vybojovala dnes bikrosařka Eliška Bartůňková v Supercrossu Světového poháru v turecké Sakaryi. V pátém dílu seriálu ji porazila pouze bývalá světová šampionka Felicia Stancilová z USA, třetí skončila Molly Simpsonová z Kanady. Bartuňková se ziskem 130 bodů posunula v pořadí SP na 19. místo. Seriál SP pokračuje zítra šestým dílem na stejné trati.

Závodem prošla česká mladá dvacetiletá česká naděje poměrně hladce. Hned z první jízdy postoupila ze druhého místa, to samé se jí povedlo ve čtvrtfinále. Trochu kritický moment přišel v semifinále, kde se Bartůňkové nepovedl start, ale vše napravila hned v první zatáčce v níž se posunula na čtvrtou pozici a postupové místo uhájila až do cíle.

Ve finálové osmičce, kam se dostala poprvé v své kariéře, byla po startu po startu šestá. “Opět  se mi povedla první zatáčka, když jsem soupeřky podjela a dostala se na druhou pozici a tu uhájila až do pásky. Moc tomu zatím nemohu uvěřit, vážně jsem nečekala, že bych mohla zajet podium na Světovém poháru. Když jsem do Turecka přijala, tak jsem měla plán, že dobré by bylo semifinále, možná případně postup do finále. Ale v závodě se mi dařilo dobře. Je to můj zatím nejlepší výsledek v kariéře, druhé místo ve ´svěťáku´ v elitní kategorii je skvělé. O zítřku jsem zatím moc nepřemýšlel, ale doufám, že s mi podaří opět zajet dobrý výsledek,” řekla pro web Českého svazu cyklistiky Eliška Bartůňková.

Výsledky:

Ženy:

1. Stancilová (USA), 2. Bartůňková (ČR), 3. Simpsonová (Kan.), 4. L. Smuldersová (Niz.), 5. Steauxová (Braz.), 6. M. Smuldersová (Niz.), 7. Pajonová (Kol.), 8. Afremová (ERus.).

Muži:

1. Marquard (Švýc.), 2. Daudet (Fr.), 3. Butti (Švýc.), 4. Pelluard (Kol.), 5. Carmona (Kol.), 6. Fantoni (It.), …36. Švub, 41. Linhart (oba ČR).

Muži U23:

1. Bertagnoli (It.), 12. Nakai (Jap.), 3. Weismüller (Švýc.).

Ženy U23:

1. Cingolaniová (Arg.), 2. Jubataová (Jap.), 3. Brindjoncová (Fr.).

FOTO Lukáš Tamme

Autor článku: Jaroslav Cícha