BMX

Bikrosaři odstartovali Český pohár

Bikrosaři odstartovali Český pohár

Prvníma dvěma závody odstartovali bikrosaři svůj Český pohár v tomto roce. Prvního ze dvou závodů, jež se uskutečnily v pražských Bohnicích, se zúčastnilo nevídaných 368 závodníků včetně jezdců z Rakouska, Německa, Slovenska či Maďarska.

Trať byla skvěle připravená, a proto nebyla nouze o těsné souboje loket na loket, jak jsme v bikrose zvyklý. V divácky nejatraktivnější spojené kategorie Junior, U23 a Elite, jejíž jezdci převádí vysoké polety na profi sekci, se zúčastnilo dvanáct jezdců, z nichž nejúspěšnější byl junior Marek Neužil, následovaný jezdci kategorie U23 Matějem Linhartem z Uničova a Lukášem Mentlíkem z pražského Olympusu.

Zajímavé bylo také sledovat spojenou kategorii Boys 15/16, tedy jezdců před branami elitní kategorie Juniorů. Těch bylo ve startovním poli 41, což přináší velký příslib rozšíření juniorských kategorií v příštím roce. Nejlépe si v této kategorii vedl Jakub Klement z Opavy, následovaný Viktorem Oldřichem Chudobou z pražských Řep a benáteckým Jakubem Cidlinským.

V neděli již bikrosařům nepřálo počasí. Celodenní déšť se podepsal na stavu trati, kdy i s ohledem na bezpečnost jezdců byl závod předčasně ukončen po odjetých třech kvalifikačních jízdách.

I na to ovšem pravidla BMX pamatují, a proto mohli být vyhlášeni vítězové i při neodjetí finálových jízd. Ve spojené kategorie Junior, U23 a Elite si pořadí oproti prvnímu dni prohodili Neužil, který byl tentokrát druhý, když Linhart mu oplatil porážku z prvního závodu, třetí byl opět Mentlík.

I v kategorii Boys 15/16 došlo ke změně oproti prvnímu závodu, kdy vítězem se stal Jakub Cidlinský z Benátek nad Jizerou, následovaný Jakubem Klementem z Opavy a Viktorem Oldřichem Chudobou z Prahy Řep.

Další díl Českého poháru pak bikrosaře čeká ve dnech 18. a 19. června v Benátkách nad Jizerou, kde je i díky atraktivnímu SX pahorku očekávána opět vysoká účast.

Autor článku: Jaroslav Cícha