MTB

Bikery čeká světový šampionát v maratonu!

Bikery čeká světový šampionát v maratonu!

Všichni světoví bikeři se na tento víkend sjíždí na toskánský ostrov Elba, kde je čeká Mistrovství světa v maratonu. 

Česká reprezentace vyrazila do Itálie ve velmi silné sestavě, když se mezi muži představí například loni bronzový Martin Stošek, čerstvý mistr republiky Jan Strož, ale i zkušený Kristián Hynek. Dlouhou dobu je ve výborné formě také Marek Rauchfuss, Filip Adel a Matouš Ulman. Mezi ženami oblékne reprezentační dres Jana Czeczinkarová a Nikol Flašarová.

V původní nominaci byla také Jitka Čábelická, ale nejlepší česká cross country jezdkyně se rozhodla ukončit dlouhou olympijskou sezonu. Zranění ovlivnilo start Terezy Tvarůžkové a Jana Škarnitzla. Start oželí také nejúspěšnější český biker Jaroslav Kulhavý, který se lečí se zánětem zubu. Účast vynechala také mladá naděje a mistryně republiky Adéla Holubová, která odmítla start na světovém šampionátu z důvodu vzdělávání. 

O novém světovém šampionu se rozhodně v sobotu 2. října na trase, která je z převážné většiny tvořena po přírodních trailech s kameny a je dlouhá 115 km s převýšením 4.500 metrů. Ženy absolvují 80 km s převýšením 3.500 metrů.

Závod se jede na 30km okruhu s převýšením 1.650 m, na který je nájezd a cílový trail. Zajímavostí je také úvodní kopec na okruhu, který má sklon 28 % a již po 10 km mají jezdci nastoupáno přes 550 metrů. 

Mistrovský závod můžete sledovat online na webu ČT Sport.

Autor článku: Filip Švestka