Alois Kaňkovský má první letošní vítězství

První letošní vítězství vybojoval v závodu Slovenského poháru Alois Kaňkovský z celku Elkov Kasper. Na Slovakia Ringu u obce Orechová Potoň. O prvenství rozhodl tradičně díky svému skvělému spurtu, když za sebou nechal domácí Pavola Kramarčíka a Simona Nagyho.

Plnohodnotný závod po neplánované pauze měl silně obsazené startovní pole s pelotonem více než 100 jezdců. Závod se jel na 18 okruhů s celkovou délkou 108 km. Prvních 70 km jelo průměrnou rychlostní přesahující výrazně 50 km/h. V něm si závodníci Elkov Kasper pohlídali vítězství na prvních třech finančně ohodnocených prémiích.

Pak se čtveřice této české stáje soustředila na koncovku závodu. Trojici Dominik Neuman, Jakub Otruba, Michael Kukrle se v závěru osmnáctého kola podařilo bez problému rozjet spurt Aloisi Kaňkovskému a ten si poradil se zbytkem dotírajících jezdců a dojel si pro letošní první vítězství.

“Závod se jel od začátku rychle a jelo se mi poměrně dobře. V závěru to pak byla skvělá týmová práce, která jasně pomohla mému vítězství. Jsem rád, že se mi povedlo zvítězit, ale hlavně se těším z toho, že se už konečně zase závodí,” řekl vítěz první závodu Slovenského poháru v silniční cyklistice Alois Kaňkovský.

Závod juniorů ovládl rovněž ve spurtu Pavel Bittner z Mapei Merida Kaňkovský.

1. Kaňkovský (Elkov Kasper) 2:14:05, 2. Kramarčík, 3. Nagy, 4. Liška (všichni SR), 5. J. Ťoupalík (Topforex-Lapierre pro cycling team), 6. Neuman (Elkov Kasper), 7. Klabouch (Topforex-Lapierre pro cycling team), …9. Kmínek (TJ Favorit Brno) všichni stejný čas.

Autor článku: Jakub Edr