Silnice

Adam Ťoupalík pátý ve slovinské Izole

Adam Ťoupalík pátý ve slovinské Izole

Úspěšně si vedli čeští silničáři v jednorázovém závodu GP Slovenian Istria ve Slovinsku. V závěrečném spurtu po 157 kilometrech obsadil český šampion Adam Ťoupalík z týmu Elkov Kasper páté místo a body do světového řebíčku dokázali vybojovat i šestý Tomáš Bárta (Topforex ATT Invetmants) a osmý Petr Kelemen (Elkov Ksaper).

Závod se jel na okruzích u města Izola a na třech cílových okruzích, které měřily sedm kilometrů se do úniku nejprve pustil osamocený Slovinec David Per z Adria Mobil a za ním se vydal i Michael Kurkle (Elkov Kasper) a jeden z jezdců Ljubljana Gusto Santic. Tato trojice získala až dvacet vteřin, ale jejich snahu zničil rozjetý peloton kilometr před cílem a z něj triumfoval Ital Mirco Maestri z celku Bardiani.

„Páté místo je pěkné, ale cítil jsem se navíc. Odvedli jsem dnes kupu práce v pelotonu a kluci by si za to zasloužili lepší výsledek,“ ohodnotil umístění Adam Ťoupalík.

Výsledky:

1. Maestri 3:56:00, 2. Marchiori, 3. Smarzaro (všichni I.), 4. Juntunen (Fin.), 5. A. Ťoupalík, 6. T. Bárta, …8. P. Kelemen (všichni ČR) všichni stejný čas.

FOTO Elkov Kasper

Autor článku: Jaroslav Cícha