Silnice

Adam Ťoupalík druhý na Istrian Spring Trophy

V prvním etapovém závodě sezóny se cyklista stáje Elkov Kasper Adam Ťoupalík prosadil na celkové druhé místo na závodu Istrian Spring Trophy kategorie UCI 2.2 v Chorvatsku. Základ k tomu položil ve druhé etapě kdy dojel druhý za Nizozemcem Tijmenem Graatem, který celý závod vyhrál.

Díky aktivní jízdě v závěrečné části ještě Ťoupalík snížil ztrátu na celkového vítěze na pouhé čtyři vteřiny a připsal si 30 UCI bodů. Dominik Neuman byl ve finiši závěrečné etapy v Umagu pátý.

„Jsem rád, že jsme celkové druhé místo udrželi. Po včerejšku jsem na lídra ztrácel sedm vteřin a na prémiích se dalo sebrat jen šest a poslední šance byla v cíli. Na bonifikacích jsem sebral tři vteřiny, takže jsem to trochu stáhnul, ale finiš byl hodně rychlý a neměl jsem šanci sebrat nic navíc. Myslím si, že jsme předvedli perfektní týmový výkon,“ popsal boj o konečné pořadí Adam Ťoupalík.

Konečné pořadí:

1. Graat (Niz.) 10:12:17, 2. A. Ťoupalík (ČR) +4, 3. van Bekkum (Niz.) +8, 3. Martinelli (It.) +19, 5. Budzinski (Pol.) +28, 6. Piganzoli +29, …23. Zahálka +1:01, 34. Jakoubek +1:28, 55. Klabouch +2:51, 58. Neuman (všichni ČR) +3:11.