Srnská na SP XCO v Snowshoe šestá, Cink po defektu 34.

Nedělní program Světového poháru horských kol v americkém Snowshoe patřil olympijskému cross country, kde navázaly na své skvělé výsledky z francouzského Les Gets české reprezentantky do třiadvaceti let.

Výborné šesté místo a zatím své osobní výsledkové maximum vybojovala v USA teprve devatenáctiletá Patricie Srnská. Na vítězku z Nového Zélandu, Samaru Maxwell, ztratila pět a půl minuty. Skvělých reprezentačních výsledků dosáhly také 11. Simona Spěšná, 14. Nela Viktorová a 19. Adéla Holubová.

V závodě mužů U23 se představil pouze na 45. pozici Jan Sáska. Závod bohužel, z důvodu zranění ze závodu short tracku, neabsolvoval český šampion Jan Zatloukal.

V elitním závodě  34. příčku obsadil Ondřej Cink. Ondřeje jezdícího v závodě kolem 20. pozice připravil o výraznější výsledek defekt v době, kdy do cíle zbývalo kolo a půl. V závodě zvítězil francouzský reprezentant Jordan Sarrou.

V závodě elitních žen zvítězila Rakušanka Laura Stigger. Jediná česká žena na startu Jitka Čábelická obsadila 33. pozici.

Nyní se český reprezentační tým přesouvá do Kanady na závěrečný Světový pohár do Mont-Saint-Anne, který se uskuteční od 5. do 8. října.

Instagram

Facebook

Muži U23: 1. Carter Woods (Kan., Giant Factory) 1:10:27, 2. Adrien Boichis (Fr., Trinity) +0:15, 3. Amos Riley (USA, Trek Factory) +0:55,… 45. Jan Sáska (Massi) +9:07.

Ženy U23: 1. Samara Maxwell (NZL, Rockrider Ford) 1:10:49, 2. Ronja Blöchinger (Švýc., LIV Factory) +1:02, 3. Ginia Caluori (Švýc., Thomus Maxon) +1:38,… 6. Patricie Srnská (Dukla Praha) +5:27,11. Simona Spěšná (jb Brunex Superior) +7:21, 14. Nela Viktorová (Rouvy Specialized) +8:20, 19. Adéla Holubová (Rouvy Specialized) +9:04.

Ženy Elite: 1. Laura Stigger (Rak., Specialized Racing) 1:21:56, 2. Loana Lecomte (Fr., Canyon Cllctv) +0:23, 3. Martina Berta (It., Santa Cruz Rock Shox) +0:32,… 33. Jitka Čábelická (GAPP System Kolofix) +7:29

Muži Elite: 1. Jordan Sarrou (Fr., BMC MTB) 1:16:38, 2. Nino Schurter (Švýc., Scott Sram) +0:01 3. Marcel Guerrini (Švýc., Bixs Performance) +0:03,… 34. Ondřej Cink (Primaflor Mondraker Genuins) +3:44, 72. Lukáš Kobes (GAPP System Kolofix) +7:48, DNF Jan Škarnitzl.

Autor článku: Filip Švestka