Silnice

Seriál Visegradské 4 se přesouvá do Česka, Elkov-Kasper chce doma uspět

Seriál Visegradské 4 se přesouvá do Česka, Elkov-Kasper chce doma uspět

Dva závody, v Maďarsku a na Slovensku, má odjeté seriál Visegradské 4. A o nadcházejícím víkendu vyvrcholí. V sobotu se jede v Česku na zbrusu nové trase Brno-Mikulov-Brno, v neděli se cyklisté představí v Polsku.

Visegradskou 4 výborně začali čeští závodníci. První závod vyhrál Michal Schlegel z Elkov Kasper, ve druhém byl sedmý a průběžně vede. Český reprezentant ovšem bude na startu dalších dvou závodů chybět, protože už v pátek odlétá na olympiádu do Tokia, kde bude startovat v silničním závodě.

Ale nejlepší český tým chce uspět i bez něj. I když pojede v oslabené sestavě, protože druhá část královéhradecké stáje startuje v Polsku na etapovém závodě Dookola Mazowsza.

Na domácím závodě Visegradské 4 se startem i cílem v Brně pojedou za Elkov-Kasper Adam a Jakub Ťoupalíkové, Otruba a Neuman. „Doma se chceme předvést v co nejlepším světle. Čeká nás závod na těžké trati a máme závodníky, kterým to bude vyhovovat. Věřím, že početní oslabení nebude znát a zabojujeme o nejvyšší příčky i v celkovém hodnocení seriálu. Ideálně o vítězství,“ uvedl ředitel stáje Elkov-Kasper Vladimír Vávra. „Myslím, že domácí závod bude hodně na výkon, týmová taktika nebude hrát až takovou roli, tak by nám to mělo sedět,“ dodal.

Závod se pojede na zbrusu nové trati, která měla mít premiéru už vloni, ovšem kvůli Covidu se Visegradská 4 nejela.

Velmi náročná jednorázovka odstartuje v sobotu v 9 hodin z velodromu TJ Favorit Brno. Následuje cesta do Mikulova, a to nejtěžší přijde v závěru. Cyklisty nejdříve prověří stoupání za Ostrovačicemi (14 kilometrů před cílem a nejvyšší bod závodu), následovat bude výjezd do Kohoutovic necelých pět kilometrů před cílovou páskou.

Pak ještě přijde stoupání z Pisárek na Žlutý kopec jeden a půl kilometru před cílem a náročný dojezd k hradu Špilberk. Celkové převýšení činí 1900 metrů, ale 1000 výškových metrů jezdci zdolají až v posledních 50 kilometrech. 

Cílová páska bude u dělového bastionu hradu Špilberk. Dojezd se očekává mezi 13.15-14.00 hod.

Kromě Elkov-Kasper se zúčastní i další české týmy a také kvalitní zahraniční konkurence – rakouský Felbermayr Simplon Wels, slovinský celek Adria Mobil, development sestava Israel Cycling Academy, polské stáje Mazowsze Serce Polski, Voster a další.

Autor: Jan Krůta, foto: Jan Brychta

Autor článku: Michal Kramer