Dráha

ČP na dráze mládeže a žen pokračuje v Motole

ČP na dráze mládeže a žen pokračuje v Motole

Dvoudenní dráhový závod, Český pohár v omniu mládeže a žen se uskuteční 13. a 14. listopadu v hale v Praze – Motole. Pořadatelem závodu je ASK Petřín Plzeň a startovat ve vloženém závodě budou i muži.

Z prvních pěti závodů omnia (scratch, tempo race, bodovací závod, prvenství na pásce a vylučovací závod) jsou vyhotoveny kompletní průběžné výsledky a na závěr čeká na jezdce velký bodovací závod.

Z pěti závodů omnia obdrží vítěz každého závodu 40 bodů, každý druhý 38, každý třetí 36 atd. Každý závodník, který v závodě obsadí 21. a další místo, obdrží jeden bod. Vedoucím jezdcem před bodovacím závodem je jezdec s největším součtem bodů z předchozích pěti závodů. S tímto počtem bodů závodník nastupuje do bodovacího závodu. K těmto bodům se v průběhu bodovacího závodu přičítají body získané v bodovacích  sprintech a přičítají/odečítají body za získané/ztracené okruhy. Průběžné celkové výsledky omnia se mění v průběhu bodovacího závodu. Vítězem omnia se stává závodník s  nejvyšším celkovým součtem bodů po bodovacím závodě.

V souvislosti s opatřeními vzhledem ke coronarovirové pandemii jsou všichni povinni dodržovat bezpečností pravidla včetně vyplněného Čestného prohlášení o zdravotním stavu ve vztahu ke Covid-19, které je v příloze.

Autor článku: Jaroslav Cícha