Úvodní závod ŠKODA AUTO ČP XCM vyhráli Adel a Štěpánová

Filip Adel a Karla Štěpánová zvítězili v úvodním závodě ŠKODA AUTO Český pohár horských kol v maratonu, který se jel současně jako partnerský závod seriálu NOVA CUP 2020.

19. ročník mosteckého závodu Extrém Bike Most výrazně ovlivnilo blátivé počasí a prověřilo tak fyzické i technické vlastnosti mnoha jezdců. O vítězi se však rozhodlo až v těsném finiši na Hipodromu, kde ve spurtu Filip Adel zdolal Jana Škarnitzla. Pro třetí místo po 43 vteřinách dorazil Marek Rauchfuss. Na závod dorazil také nejlepší český biker Ondřej Cink, ten po defektu předního kola dojel na osmém místě. Mezi ženami zvítězila o 2:18 Karla Štěpánová před Janou Pichlíkovou. Pro třetí místo si dojela Jitka Čábelická.

ŠKODA AUTO Český pohár v maratonu pokračuje závodem MTB Trilogy, který se uskuteční od 3. do 5. července. Vrcholem seriálu bude 25. července ŠKODA AUTO Mistrovství České republiky v maratonu na Dolní Moravě.