SP Lenzerheide: Cink desátý v Short Tracku

Ondřej Cink skončil v Short Tracku ve Světovém poháru bikerů ve švýcarském Lenzerheide na desátém místě.

V krátkém dvacetiminutovém závodě, který určuje pozice do nedělního závodu cross country, zvítězil Brazilec Henrique Avancini před domácím Mathiasem Flückigerem. Třetí místo obsadil Victor Koretzky z Francie. Cink dojel do cíle na desátém místě se ztrátou 17 vteřin na vítěze. Druhý český zástupce v závodě Jan Škarnitzl obsadil 30. místo se ztrátou 46 vteřin.

Mezi ženami se z českých reprezentantek představila pouze Jitka Čábelická, která obsadila 31. příčku. V závodě žen zvítězila Jenny Rissveds ze Švédska.

Závody cross country na Světovém poháru v Lenzerheide pokračují v neděli. V 8:30 startují ženy U23, v 10:15 muži U23. Ve 12:20 závodí elitní ženy a ve 14:50 muži. Závody elitních kategorií můžete sledovat na webu ČT Sport nebo na Red Bull TV.

Ženy: 1. Jenny Rissveds (Švéd.) 20:34, 2. Evie Richards (Brit.) +0:02, 3. Jolanda Neff (Švýc.) +0:16, … 31. Jitka Čábelická +1:47.

Muži: 1. Henrique Avancini (Braz.) 19:58, 2. Mathias Flückiger (Švýc.) +0:01, 3. Victor Koretzky (Fr.) +0:01, … 10. Ondřej Cink +0:17, 30. Jan Škarnitzl +0:46.

Autor článku: Filip Švestka