BMX

Bikrosař Mentlík devátý v závodě SP

Vynikající deváté místo vybojoval při své víkendové premiéře ve Světovém poháru BMX v italské Veroně teprve sedmnáctiletý Matyáš Mentlík v kategorii mužů U23 a veze si tak domu 65 bodů do průběžného pořadí Světového poháru, navíc dalších 25 bodů získal za první závod.

Kategorie U23 má letos premiéru právě ve Světovém poháru, přičemž UCI již dala najevo, že od příštího roku bude tato kategorie součástí všech mezinárodních závodů tak, jako je tomu v ostatních cyklistických disciplínách.   Z tohoto závodu vezou dále domu body Adam Moravec, Marek Neužil a Matěj Linhart.

V kategorii žen elite pak obsadila Eliška Bartůňková 21. a 26. místo a do žebříčku UCI si tak připsala celkově cenných 65 bodů.