Otruba a Runtová vítězi první části ŠKODA eCUP 2021

Jakub Otruba, profesionální jezdec stáje Elkov Kasper a Hanka Runtová (SportRaces Cycling Team) vyhráli úvodní díl čtyřdílného seriálu virtuáních cyklistických závodů ŠKODA eCUP 2021 – Toskánsko, který bude zakončen prvním mistrovství České republiky 25. března. ŠKODA eCUP je ucelený seriál závodů ŠKODA eCUP 2021, který je v historii Českého svazu cyklistiky prvním Českým pohárem v e-sportu a uskuteční se na platformě ROUVY.

„Trať byla na úvod asi ta nejlehčí z celého seriálu, ale byla na něm tři stoupání. Byla to taktická bitva, pohromadě jela vedoucí skupina z níž v posledním kopci zaútočil Otruba a vyhrál,“ řekl k závodu dlouhého 27,5 km reprezentační trenér Tomáš Konečný.

Trio jezdců nejlepší české stáje Elkov Kasper jelo závod ve španělském Calpe, kde je tým na soustředění a všichni skončili v první pětce. Druhý Dominik Neuman zaostal za Otrubou pouhých osm vteřin, Petr Kelemen dojel pátý. Dvojici nejlepších na stupních vítězů doplnil třetí Daniel Turek (Team Felbermayr – Simplon Wels).

Mezi ženami byla nejrychlejší juniorka Hanka Runtová (SportRaces Cycling Team), druhou Karlu Štěpánovou (Maloja Pushbikers MTB) porazila o deset vteřin a třetí Petra Ševčíková (Dukla Praha) zaostala o 16 vteřin. Nejlepším juniorem se stal Matyáš Vondáček (Rouvy Specialized Cycling Team).

Dalším závodem seriálu ŠKODA eCUP 2021 bude 18. února závod Šumava.

1. Otruba 36:49, 2. Neuman (oba Elkov Kasper) +8, 3. Daniel Turek (Team Felbermayr – Simplon Wels) +12, 4. M. Vacek (Gasprom – RusVelo) +52, 5. Petr Kelemen (Elkov Kasper) +1:21, 6. Dvořák (Mondraker racing tea,) +2:47.

1. Runtová (SportRaces Cycling Team) 45:28, 2. Štěpánová (Maloja Pushbikers MTB) +10, 3. Ševčíková (Dukla Praha) +16, 4. Kadlecová +19, 5. Novotná (obě ADASTRA cycling team) +31, 6. Hartychová (Dukla Praha) +1:35.

1. Vondáček (Rouvy Specialized Cycling Team) 39:22, 2. Kadlec (Dukla Praha) + 18 3. Zoaitter (SportRaces Cycling Team ReneZo Universal) +43,