České úspěchy na silnicích v Polsku i Rakousku

Úspěšně si vedli zástupci českých týmů v etapových podnicích druhé kategorie v Rakousku a Polsku. V 61. ročník závodu Tour of Malopolska se celkovým vítězem stal maďarský závodník ve službách stáje ATT Investmens Márton Dina, třetí skončil Adam Ťoupalík z Elkov Kasper.

Dina vyhrál prolog před Ťoupalíkem, první etapu ovládl Tomáš Jakoubek (ATT Investmens) a oblékl si trikotu lídra závodu. V něm zůstal i po druhé etapě v níž byl opět Toupalík druhý, ale vše se změnilo v závěrečné třetí etapě. Tu vyhrál Dina a to jej posunulo k celkovému prvenství. Adam Ťoupalík navíc vyhrál bodovací soutěž a Martin Voltr (RRK Group – Pierre Baguette – Benzinol) soutěž mladých jezdců, týmovou soutěž vyhrál celek ATT Investmnens.

Ve 14. ročníku rakouského podniku Oberösterreich Rundfahrt dojel Jakub Otruba (ATT Investmens) ve druhé etapě druhý a posunul se na třetí místo průběžné klasifikace. Ale v závěrečném dějství umístění mezi nejlepší trojicí neudržel a klesl na deváté místo.

Konečné pořadí Tour of Malopolska:

1. Dina (Maď.) 11:02:20, 2. Budzinski (Pol.) +33, 3. A. Ťoupalík +35, 4. M. Voltr +42, …7. Jakoubek +1:17, 11. Camrda +1:49, 22. Vysočan +3:35, 41. Obdržálek +7:31, 43. Řeha (všichni  ČR) +7:37.

Konečné pořadí Oberösterreich Rundfahrt:

1. Vergallito (It.) 12:08:11, 2. Cabedo (Šp.) +1, 3. Messner (Rak.) +9, …9. Otruba +1:03, 41. Kukrle +6:54, 56. Petruš (všichni ČR) +10:01.