Silnice

Mladí Slováci ovládli Malý Závod míru

Dvaapadesátý etapový podnik starších žáků a kadetek s mezinárodní účastí – Malý Závodu míru ovládli slovenští jezdci. Podnik, který je zároveň Českým pohárem pro tyto kategorie, vyhrál Milan Húsenica s náskokem 18 vteřin před svým krajanem Jakubem Záchenským.

Kromě našich jezdců přijely cyklistické naděje ze Slovenska, Polska, Maďarska a Německa a nejlepším českým závodníkem byl třetí Martin Rousa (Jaroslav Kulhavy Cyclin Academy) se ztrátou 19 vteřin na vítěze. Nejlepší kadetka byla Daniela Hezinová (SportRaces Cycling Team) na 13. místě.

Výsledky:

1. Húsenica 3:36:38, 2. Záchenský (oba SR) +18, 3. Rousa (Jaroslav Kulhavy Cyclin Academy) +19, 4. Bečvář +23, 4. Kment (oba Brilon Racing Team) +26, 6. Michalík (SR) +46, …13. Hezinová (SportRaces Cycling Team) +3:29.

Autor článku: Jaroslav Cícha