MTB

Na Zadově kralovali Němci, Čábelická třetí

Němečtí bikeři Georg Egger a Leonie Daubermannová vyhráli třetí díl Českého poháru v cross country horských kol, který se jel na šumavském Zadově. Letos byl poprvé v historii zařazen do prestižní kategorie HC, proto se na startu sešla řada zahraničních závodníků. V závodech elitních kategorií se o nejlepší český výsledek postarala třetí Jitka Čábelická.

„Třetí místo je dobré, ale jinak moc spokojená nejsem. Výkon byl spíš takový utrápený, pořádně mi nešlo zrychlit. Dost jsem se trápila v technice,“ řekla Čábelická, závodnice týmu GAPP System – Kolofix. Suverénní výkon předvedla v ženské kategorii Němka Leonie Daubermannová, která nedala soupeřkám šanci. Favorizovaná Terpstraová z Nizozemska neměla svůj den, zbrzdil ji i defekt a skončila až šestá.

Pro všechny závodníky to byla dobrá šance získat slušnou porci bodů do žebříčku UCI, v elitních kategoriích brali vítězové rovných 100 bodů.

V závodě mužů nakonec stejně jako v Novém Městě nestartoval Ondřej Cink, který se stále zotavuje z nemoci, a tak pódium opanovali zahraniční borci.

Prvenství slavil loňský vítěz závodu Cape Epic a letos druhý Němec Georg Egger. Na Zadově se mu daří, bylo to pro něj už třetí vítězství. „Ze závodu mám dobrý pocit. Před Novým Městem jsem byl nemocen a můj výkon tam nebyl zdaleka perfektní. Teď už je forma zase daleko lepší a jsem rád za první vítězství v závodě HC,“ uvedl Egger.

Nejlepším Čechem byl na těžké trati s převýšením 110 metrů v každém okruhu sedmý Lukáš Kobes, hned za ním skončil Jan Vastl. „Začátkem týdne jsem si myslel, že sem vůbec nepojedu, protože jsem měl v Novém Městě pád a bolelo mě koleno. Naštěstí se to srovnalo a mohl jsem startovat. Sedmé místo je slušné, závod hodně bolel. Hlavně v závěru, kdy na mě hodně tlačil Honza Vastl,“ řekl Kobes.

V závodě mužů U23, kteří jeli na Zadově samostatně, skončil v nabité konkurenci pátý úřadující mistr republiky Jan Zatloukal (Nutrend Specialized).

Výsledky:

Muži: 1. Egger (Něm.) 1:23:54, 2. Blums (Lot.) +49, 3. Holmgren (Kan.) +1:14, … 7. Kobes (GAPP System – Kolofix) +4:23, 8. Vastl(Rouvy Specialized) +4:27, 10. Průdek (Cyklostar Pirelli) +5:42. Stav ČP: 1. Ulík (Expres CZ Tufo Team Kolín) 480, 2. Vastl 430, 3. Průdek 410.

Ženy: 1. Leonie Daubermannová (Něm.) 1:27:24, 2. Lillová (JAR) +1:29, 3. Čábelická (GAPP System – Kolofix) +2:24, … 7. Spěšná(BRUNEX Superior) +4:55, 9. Czeczinkarová (Berria Vittoria Factory Team) +6:05, 11. Srnská (Dukla Praha) +6:54. Stav ČP: 1. Čábelická 540, 2. Terpstraová (Niz.) 530, 3. Czeczinkarová 530.

Muži U23: 1. Punchard (Kan.) 1:14:05, 2. Bair (Rak.) +28, 3. Wilson + 1:05, 4. Rose (oba N. Zél.) +1:36, 5. Zatloukal (Nutrend Specialized Racing) +2:04, 6. Sáska (Team Massi) +2:27, … 12. Hlávka +5:09, 13. Holub (oba (Aspire Opportunity) +5:14, 15. Černý(Expres CZ – Tufo Team Kolín) +5:52.

Junioři: 1. Friedel (DK Bikeshop) 1:03:59, 2. 2. Vas (Maď.) +33, 3. Novotný (Dukla Praha) +51. Stav ČP: 1. Friedel 560, 2. Novotný 560 b, 3. Hojka Hojka (Expres CZ Tufo Team Kolín) 540.

Juniorky: 1. Chladoňová (SR) 1:00:08, 2. Hutterová (Švýc.) +1:00, 3. E. Kvasničková (Hanák Sisters Cycling Academy) +2:24. Stav ČP: 1. Hanáková, 2. Chladoňová obě 560, 3. Dušková (MultiSport) 490.

Závod SP v cross country horských kol, 14. května 2023, Nové Město na Moravě, Žďársko.

Autor článku: Admin