SP NMNM: Junior Friedel třetí, maratonec Adel devátý

Sobotní den Světového poháru horských kol v Novém Městě na Moravě se nesl v duchu historicky prvního maratonského závodu. Na okruhu cross country poté závodily juniorské kategorie a kategorie do třiadvaceti let.

Jezdce na prvním závodě Světového poháru v maratonu čekala 120 kilometrová trasa na dvou závodních okruzích. Tu nejlépe zvládl Ital Fabian Rabensteiner a bosenská reprezentantka Lejla Nemcovic. Výborný výkon ve světové konkurenci, se kterou držel krok až do samotného finiše, předvedl český reprezentant Filip Adel. Adel finišoval ve vysočanské aréně na devátém místě. 15. místo obsadil Martin Stošek a 21. Jaromír Skála. Mezi ženami obsadila desáté místo česká šampionka Karla Štěpánová.

V závodě Juniorské světové série se českým reprezentantům dařilo skvěle, když první bronzovou medaili vybojoval David Friedel. Dále v početném poli 150 jezdců ze 33 účastnických zemí skončili z českých jezdců na 7. místě František Hojka a 9. Ondřej Novotný. V juniorkách byla nejlepší Češkou Eliška Hanáková na 14. místě.

V odpoledním závodě kategorií do třiadvaceti let obsadil ve světové konkurenci 14. místo úřadující mistr v kategorii U23 Jan Zatloukal a mezi ženami U23 byla nejlepší 24. Patricie Srnská.

Nedělní program na Světovém poháru v Novém Městě na Moravě započne v 11:30 závodem cross country ženy Elite a v 15:00 muži Elite. Čeští fanoušci však přijdou o českou jedničku Ondřeje Cinka, který oznámil, že z důvodu nemoci do závodu nenastoupí.

Závody XCO:

1. Albert Philipsen (Dán.) 1:04:55,. 2. Sivert Ekroll (Nor.) +0:38, 3. David Friedel (ČR) +1:16,… 7. František Hojka (Expres CZ Tufo Kolín) +1:48, 9. Ondřej Novotný (Nutrend Specialized) +1:55 45. David Vašut +5:00.

Juniorky:
1. Andie Aagard (USA) 1:03:19, 2. Kamilla Aasebo (Nor.) +0:47 3. Eva Holmgren (Kan.) +0:48, … 14. Eliška Hanáková +4:12, 21. Kateřina Beyerová +6:08, 26. Kateřina Dušková +6:44.

Muži U23:

1. Oliver Søvhøj (Dán.) 1:08:27, 2. Dario Lilo (Švýc., Scott Davos MTB) +0:02, 3. Tom Schellekens (Niz.) +0:41, … 14. Jan Zatloukal (Nutrend Specialized) +2:09 97. Adam Hlávka +8:35.

Ženy U23:

1. Sofie Pedersen (Dán., Wilier Pirelli) 1:09:21,. 2. Ginia Caluori (Švýc., Thömus Akros) +0:30, 3. Emily Johnston (Kan., Trek Future) +1:2 0,… 24. Patricie Srnská (Dukla Praha) +5:19, 31. Aneta Novotná (Aspire Opportunity) +7:01, 36. Nela Viktorová (Rouvy Specialized) +7:46, 37. Zuzana Šafářová (Rouvy Specialized) +7:50.

Maraton:

1. Lejla Njemcevic (Bos.) 5:25:48, 2. Katazina Sosna (Lit., Torpado Factory) 5:28:34 3. Irina Luetzelschwab (Švýc.) 5:29:19 ,… 10. Karla Štěpánová (Česká spořitelna Accolade) 5:40:29, 15. Nikol Flašarová 5:51:12, 22. Aneta Hovorková 6:11:29.

1. Fabian Rabensteiner (It., Wilier Pirelli) 4:26:21, 2. Nicolas Samparisi (It., KTM Alchemist) +0:02, 3. Simon Stiebjahn (Něm., Singer Racing) +0:02, … 9. Filip Adel (Superior Team) +0:04, 15. Martin Stošek (Canyon Northwave) 4:30:17, 21. Jaromír Skála (Česká spořitelna Accolade) 4:35:25, 39. Marek Bartůněk (Česká spořitelna Accolade) 4:42:19, 40. Tomáš Morávek (D2 Mont Merida) 4:42:47.

Autor článku: Filip Švestka