Juniorským mistrem v časovce Mathias Vacek

Předehrou před seniorským silničním šampionátem je mistrovství republiky mládeže, které dnes odstartovalo v Plzni časovkami. Juniorky budou bojovat o medaile až příští týden spolu s ženami v Mladé Boleslavi. V nesledovanější kategorii juniorů, kteří absolvovali trať dlouhou 21 kilometrů, naprosto jasně dominoval Mathias Vacek (Team Giorgi). V cíli se mu časomíra zastavila na 29:43.

Pro stříbro si dojel nedávný vítěz závodu Regionem Orlicka Lanškroun Pavel Bittner z týmu Mapei Merida Kaňkovský, ale za vítězem zaostal o 1:05. Nadvládu této dvojice velkých českých talentů nejlépe dokumentuje odstup třetího Daniela Žvaka z EXPRES CZ – TUFO Team Kolín, který zaostal o dalších 1:21.

Nejtěsnější byl souboj mezi kadety, kde na poloviční trati byl rozdíl mezi zlatým Adamem Seemanem (TJ Stadion Louny) a stříbrným Štěpánem Teleckým (TJ Favorit Brno) pouhých pět vteřin. Mezi kadetkami byla nejlepší Julia Kopecky LRTV Swift, mladší sestra úspěšných českých cyklokrosařů Tomáše a Mathyase.

Junioři (21 km):

1. M. Vacek (Team Giorgi) 29:43, 2. Bittner (Mapei Merida Kaňkovský) +1:05, 3. Žvak (EXPRES CZ – TUFO Team Kolín) +2:26, 4. Daněk (IVAR CS – Author Team) +2:30,

5. Jindřich (TJ stadion Louny) +2:32, 6. Sporysch (Roman Kreuziger Cycling Academy) +2:34.

Mladší žáci (10,5 km):

1. Bradna (KC Kooperativa Jablonec nad Nisou) 19:27, 2. Icha (Cyklo Racing Team Rakovník) +15, 3. Vorel (Skiandbike Kunratice Team) +20.

Starší žáci (10,5 km):

1. Bittman (KOVO Praha) 15:54, 2. Podařil (Dukla Praha) +32, 3. Zahálka (CK Slavoj Terezín) +40.

Kadeti (10,5 km):

1. Seeman (TJ Stadion Louny) 14:56, 2. Telecký (TJ Favorit Brno) +5, 3. Novák (TUFO Pardus Prostějov) +15.

Mladší žákyně (10,5 km):

1. Cermanová (Author Team Stupno) 18:37, 2. Špicarová (CUBE Cyklo Špicar Jilemnice) +49,

3. Krátká (Bike Freaks Holice) +1:12.

Kadetky (10,5 km):

1. Kopecky (LRTV Swift) 17:50, 2. Grulichová (TUFO Pardus Prostějov) +45, 3. Spěšná (MS Bike Academy Racing) +55.