Silnice

Regionem Orlicka Lanškroun vede Bittner

Český junior Pavel Bittner (Mapei Merida Kaňkovský) vede před závěrečnou etapou 34. ročník závodu Regionem Orlicka Lanškroun. Před rokem celkově druhý Bittner si letos vede zatím skvěle, v časovce skončil druhý, třetí etapu vyhrál a celkově má náskok 1:20 před Romanem Duckertem (Něm./LV Brandenburg).

Jezdci již měli mít za sebou tři etapy, ale tu první museli organizátoři anulovat. Důvodem byla v pátek dopravní nehoda na trase závodu po níž policie silnici uzavřela. „Něco takového jsem ještě nezažil. Čekali jsme hodinu zda můžeme závod restartovat, ale v době šetření nehody policie zcela uzavřela úsek po němž jsme měli jet,“ řekl ředitel závodu Peter Bucháček.

Sobotní časovku na 9,2 km vyhrál německý jezdec Philipp Gebhardt (Stevens Junioretam Thüringen), Bittner však za ním zaostal o jedinou vteřinu, nejlepší z kadetů skončil Štěpán Telecký z TJ Favorit Brno na desátém místě s odstupem 23 vteřin.

Třetí královskou odpolední etapa v náročném kopcovitém profilu se čtyřmi horské prémie ovládl Bittner, který vyhrál tu poslední na Lázku a následně si dojel suverénním způsobem pro etapové prvenství. Na nedělní etapu vyrazí zredukované startovní pole, které bude mít 113 závodníků, protože 56 jezdců bylo diskvalifikováno pro nesplnění časového limitu..

Dnešní odpolední etapu dlouho 71 kilometrů ovládl po samostatném úniku Bittner, který přijel o 54 vteřin před jedenáctičlennou skupinou, kterou do cíle přivedl Matyáš Kopecký (výběr cyklokros), hlavní pole zaostalo o další půlminutu.

Výsledky:

2. etapa – časovka na 9,2 km:

1. Gebhardt (Něm./Stevens Junioretam Thüringen) 11:43, 2. Bittner (Mapei Merida Kaňkovský) +1, 3. Reinderink (Belg./Tormans BC) +9, 4. Marbler (Rak./LRV Steinmark) +13, 5. Kretschy (Něm./Schwalbe Team Sachsen) +15, 6. Niebergall (Něm./Stevens Junioretam Thüringen +15, …10. Telecký (TJ Favorit Brno) +23.

3. etapa (71 km):

1. Bittner 1:45:06, 2. M. Kopecký (výběr cyklokros), 3. Svrček (SR/Ak. Petera Sagana), 4. Seeman (výběr cyklokros), 5. Buschek (Rak/LRV Tirol), 6. Novák (TUFO Pardus Prostějov), 7. Jindřich (výběr cyklokros), 8. Kadec (Dukla Praha) všichni +54.

Pořadí po třetí etapě:

1.Bittner 1:56:44, 2. Duckert (Něm./LV Brandenburg) +1:20, 3. Buschek +1:34, 4. Schrettl (Rak./LRV Tirol) +1:34, 5. Novák +1:34, 6. Svrček +1:37, …8. Jindřich +1:44, 10. Seeman +1:46.