Cyklokros

Polák Konwa vyhrál Evropský pohár v Dolních Vítkovicích

Polský cyklokrosař Marek Konwa vyhrál v Dolních Vítkovicích první ročník Evropského poháru. Do bojů v areálu mezi vysokými pecemi nastoupilo celkem 15 kategorií, ale účast byla hodně málo početná.

„Se závodem jsem spokojený. Trať se nachází na skvělém místě a diváci nás podporovali. Moc jsem si závod užil,“ okomentoval krátce po průjezdu cílem vítěz kategorie muži Elite. Druhý za ním skončil s mankem 46 vteřin Daniel Mayer (KC Hlinsko) a třetí dojel Ondřej Zelený (Decathlon Cycling Czech Team).  Závod ženy vyhrála Zuzanna Krzystalaová z Polska.

V soutěži kadetů nedal nikomu šanci vítěz mistrovství ČR Kryštof Bažant. Závodník týmu TJ Sokola Plavy – Cyklo Benda porazil své soupeře na okruzích dlouhých 3078 metrů s celkovým převýšením 50 metrů o téměř dvě minuty.

Evropský pohár vyvrcholí nedělním programem. V 11:00 nastoupí na trať společně ženy do 23 let a juniorky. Dvacet minut po třinácté hodině program uzavřou junioři a muži do 23 let. Oba závody úrovně C2 jsou součástí kalendáře Mezinárodní cyklistické unie (UCI).

Výsledky:

Kadetky:

1. Burgermeisterová (TJ Sokol Plavy – Cyklo Benda) 34:41, 2. Bindaczová (Pol.) +15, 3. Lehká (Jaroslav Kulhavy Cycling Team) +1:14.

Kadeti:

1. Bažant (TJ Sokol Plavy – Cyklo Benda) 35:29, 2. Šoltes (SR) +1:58, 3. Gdula (Pol.) +2:10.

Ženy:

1. Krzystalaová 52:01, 2. Mazureková (obě Pol.) +4:22, 3. Chmurová (MAX Cursor) -1 kolo.

Muži:

1.Konwa (Pol.) 59:28, 2. Mayer (KC Hlinsko) +46, 3. Zelený (Decathlon Cycling Czech Teeam) +1:28, 4. Kalojíros (Sparta Praha) +2:04, 5. Brzóska +2:54, 6. Kostecki (oba Pol.) +4:27.