Cyklokrosař Boroš skončil při SP ve Fayetteville desátý

Desáté místo vybojoval český cyklokrosař Michael Boroš ve druhém závodu Světového poháru v americkém Fayetteville. Stejně jako před týdnem ve Waterloo vyhrál Belgičan Eli Iserbyt, který obhajuje celkové prvenství. Boroš si polepšil oproti úvodnímu dílu o čtyři příčky. Za týden se cyklokrosová elita představí v Táboře.

Iserbyt tentokrát rozhodl o svém vítězství až na cílové pásce, když ve spurtu ze druhé pozice těsně porazil krajana Laurense Sweecka. Sweeckovi tak opět unikl triumf na něž stále čeká. Třetí dojel Michael Vanthourenhout a belgickou nadvládu přerušil pouze čtvrtý domácí Američan Eric Brunner a poté Boroš, jenž elitní desítku uzavíral. Za Iserbytem zaostal Boroš o 1:11.

Mezi ženami získala stejně jako Iserbyt zlatý double Nizozemka Fem vam Empelová. Podobně jako ve Waterloo patřilo nizozemským jezdkyním prvních šest míst. Jejich nadvláda nad ostatním světem je naprosto přesvědčivá. Druhá dojela o jedinou vteřinu zpět Lucinda Brandová, o další vteřinu později projela cílem Annemarie Worstová.

1. Iserbyt 1:03:12, 2. L. Sweeck stejný čas, 3. M. Vanthourenhout (všichni Belg.) +19, 4. Brunner (USA) +26, 5. Nys +39, 6. Soete (oba Belg.) +40, …10. Boroš (ČR) +1:11.

Pořadí SP po dvou závodech:

1. Iserbyt 80, 2. Sweeck 60, 3. M. Vanthourenhout 47, …9. Boroš 28.

1. Fem van Empelová 50:05, 2. Lucinda Brandová +1, 3. Annemarie Worstová +2, 4. Betsemaová +14, 5. van der Heijdenová +25, 6. Alvaradová (všechny Niz.) +51.

1.van Empelová 80, 2. Brandová 55, 3. Alvaradová 50.