Dráha

Čtyři umístění mladých dráhařů v desítce na MS

Čtyři u umístění v elitní desítce vybojovli dnes čeští junioři a juniorky na světovém dráhovém šampionátu v Tel Avivu v Izraeli. Nejvýše skočila pátá Natálie Mikšaníková v závodu na 500 m s pevným startem, ve stejné disciplíně byla Sára Peterková osmá.

Sprinter Jakub Malášek ve čtvrtfinále nestačil na Luku Spiegela z Německa, který nakonec vybojoval bronz. Zlatý byl Mattia Predomo z Itálie, Malášek byl klasifikován na šesté příčce a rovněž šestá byla Adéla Marková v bodovacím závodu. Radovan Štec skončil v omniu třináctý.

Omnium juniorů vyhrál Carson Mattern z Kanady, stíhací závod juniorek Italka Federica Ventureliová, bodovací závod Heidi Gaugainová z Francie a 500 m s pevným startem Korejka Kim Cha-jong.

Sprint:

Finále: Predomo (It.) – Elliott (Austr.) 2:0, o 3. místo: Spiegel (Něm.) – Camacho (Kol.) 2:1, …6. Malášek (ČR)

Omnium:

1. Mattern (Kan.) 120, 2. Ratajczak (Pol.) 111, 3. Müller (Něm.) 109, …13. Štec (ČR) 58.

Juniorky:

Stíhací závod:

Finále: Ventureliová (It.) 2:20,701 – Sharpová (Brit.) 2:23,669, o 3. místo: Lallemantová (Fr.) 2:23,734 – Littbarskiová (Něm.) 2:24,103.