Silnice

Úspěšný víkend týmu Elkov Kasper v Polsku

Velice vydařený víkend mají za sebou jezdci stáje Elkov Kasper. Ve dvou závodech v Polsku se pokaždé dostali dva jeho zástupci na stupně vítězů. Nejprve Michael Boroš a Matěj Zahálka při Memorialu Henryka Lasaka a následně Boroš Michael Kukrle na Memorialu Jana Magiery.

Na jednorázovce Memorialu Henryka Lasaka z kategorie UCI 1.2 skončili Boroš a Zahálka za domácím Tomaszem Budzinskim, čtvrtý finišoval Filip Řeha, který byl nejlepším jezdcem do 23 let. Dohromady nasbírali jezdci stáje 81 UCI bodů.

Boroš zažil premiérové stupně vítězů v barvách Elkovu Kasper. „Jsem opravdu rád za pódium, ale mrzí mě, že jsme nevyhráli a zůstal před námi jeden Polák, i když jsme na něj byli tři. Zkoušeli jsme, co se dalo, ale nepodařilo se nám ho urvat. Byl prostě lepší. Před cílovou rovinkou byl prudký sjezd, ve kterém už jsme byli nadělení, a v samotném finiši už se s tím nedalo nic dělat,“ řekl Boroš a v neděli byl ještě spokojenější.

Memorial Memorial Jana Magiery dokázal po 149 kilometrech vyhrát a třetím místem jej podpořili Michael Kukrle a čtvrtý Matěj Zahálka. Jakub Ťoupalík byl nejrychlejším jezdcem v kategorii do 23 let.

„Dnes už jsem stoprocentně spokojený. Včera mě druhé místo mrzelo, ale tohle je moje první vítězství na silnici, takže jsem moc rád. Navíc jsme měli týmovou přesilu a ze dvou víkendových závodů vezeme spoustu bodů, takže jsme z toho vytáhli maximum. V týmu teď panuje velká spokojenost,“ hodnotil vystoupení na polských jednorázových UCI závodech Boroš. Z toho závodu si Elkov Kasper veze bodů dokonce 93.

V obou závodech se ještě do elitní desítky dostal Karel Camrda, v sobotu dojel jezdec stáje ATT Investment osmý, v neděli devátý.

Výsledky:

Memorial Henryka Lasaka:

1. Budzinski (Pol.) 4:02:44, 2. Boroš +2, 3. Zahálka, 4. Řeha (všichni ČR) oba +6, 5. Grabis +53, 6. Stosz (oba Pol.) +55, …8. Camrda +1:11, 9. J. Ťoupalík, 10. Kukrle oba +2:29, 12. Jakoubek +3:28, 16. Petr (všichni ČR) +12:28.

Memorial Jana Magiery:

1. Boroš 4:01:07, 2. Cieslik (Pol.) stejný čas, 3. Kukrle +4,  4. Zahálka +7, 5. Nolde (Něm.) +1:17, 6. Pekala (Pol.) +2:07, 7. J. Ťoupalík, 8. Řeha oba +2:51, 9. Camrda +5:29, …13. Tyrpekl +9:52, 17. Gruber +9:59, 23. Sporysch (všichni ČR) +14:57.