Ostatní

Na Olympiádě dětí a mládeže nejúspěšnějším cyklistou Tesařík

Celkem dvacet sportovních odvětví, nechyběla pochopitelně ani cyklistika, to byla Olympiáda dětí a mládeže v Olomouckém kraji. Na 4000 mladých sportovců ze čtrnácti krajů České republiky si vyzkoušelo velký sportovní svátek. Cyklisté soutěžili v kombinaci disciplín BMX, dráha, MTB, závodilo se na Velodromu Prostějov a Uničov hostil cross country a BMX. A nejúspěšnějším byl závodník celku Mapei Merida Kaňkovský Jakub Tesařík, který do medailové sbírky Olomouckého kraje přispěl třemi zlatými a jednou stříbrnou medailí.

„Olympiáda se mi moc líbila jak závod v cross country tak bikros se jel na krásné trati. Se ziskem medailí jsem moc spokojen, rozhodně jsem nečekal že budu tolikrát na stupních vítězů, počítal jsem s tím, že vyhraji tak jednu medaili. Konkurence byla víceméně stejná jako na závodech Českého poháru a musím moc poděkovat trenérovi Jiřímu Kaňkovskému, který mě na závody výborně připravil,“ řekl Jakub Tesařík

Spokojen se stříbrem z cross country byl také Kryštof Bažant (Liberecký kraj), jinak závodící za TJ Sokol – Plavy Cyklo Benda. „Určitě to byl pro mě velký žážitek. Tolik sportovců na jednom místě a já mezi nimi. Bylo to velké, určitě větší jak České poháry a stříbro mě potěšilo. V posledním kole jsem měl pád a to rozhodlo, že Pavel Šumpík se mohl radovat ze zlata,“ řekl Kryštof Bažant, ale podle něj ideální a úplně šťastné asi nebylo složení disciplín. V Libereckém kraji není žádná dráha ani okruh na BMX, takže to vůbec nejezdíme a nemáme na to ani kola. Lepší by byla asi kombinace horské kolo – silnice, toto bylo asi až příliš exotické.“

Výsledky:

MTB:

Kadeti:

1. Šumpík (Pardubický kraj) 42:15, 2. Bažant (Liberecký kraj) +18, 3. Friedel (Moravskoslezský kraj) +21.

Kadetky:

1. Gottwaldová (Jihomoravský kraj) 42:37, 2. Dušková (Liberecký kraj) +20, 3. Viková (Hlavní město Praha) +28.

Starší žáci:

1. Lehký (Plzeňský kraj) 28:32, 2. Tesařík (Olomoucký kraj) +3, 3. Icha (Středočeský kraj) +10.

Starší žákyně:

1. Grohová (Plzeňský kraj) 31:13, 2. Sluková (Středočeský kraj) +38, 3. Bukovská (Moravskoslezský kraj) 46.